На Закарпатті стартувала акція «Вчимо дітей плавати»

Про це йшлося на черговому засіданні Ужгородського прес-клубу.

На Закарпатті стартувала акція «Вчимо дітей плавати»

Співорганізатори акції президент Закарпатської федерації водних видів спорту Роберт Левицький та завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор пояснили, що взятися за таку роботу спонукала сумна статистика, яка щотижня інформує про трагічні випадки на закарпатських водоймах.

Більшість випускників шкіл узагалі не вміють триматися на воді. Тому йдеться не про підготовку професійних плавців, а про навчання дітей найважливішим правилам плавання. "Нерідко на річках чи озерах бачимо, як батьки чи дідусі і бабусі намагаються навчити своїх діток плавати. Як фахівець скажу, що у 99 % ці спроби некомпетентні і навряд чи діти у таких випадках справді попливуть", — каже Роберт Левицький. За його словами, якщо батьки починають навчати плаванню з рухів руками, то за фаховою методикою це одна з останніх вправ — після дихання, тримання на воді, рухів ногами та ряду інших вправ.

Саме тому організатори акції вирішили донести до закарпатців прості, але дієві правила фахової методики початкового навчання плаванню. Для цього було знято міні-фільм про перші 11 вправ методики. На відео, котре доступне в Інтернеті, професійний тренер Юрій Пісарєв пояснює суть вправи, а юні учні виконують їх на березі та у воді. Організатори подбали і про друкований варіант, у якому детально пояснено суть вправ. "Сподіваємося, що місцеві телеканали і друковані ЗМІ розмістять матеріали про цю методику, вона також буде в Інтернеті, тож батьки зможуть підготуватися до уроків плавання, які даватимуть власним дітям у місцевих водоймах, басейнах (яких в області близько 90, в основному приватних) чи на морі.

Федір Шандор зауважив, що, на жаль, для більшості закарпатців недоступні такі туристичні атракції, як дайвінг, саме через невміння плавати і навіть страх перед водою. Натомість у туризму основне — безпека, саме тому кафедра туризму стала співорганізатором такої навчальної акції. "На Закарпатті практично відсутні рятувальники, навіть на офіційно дозволених пляжах 36 рекреаційних водойм, де частіше можна зустріти волонтерів, а не професіоналів,- каже Федір Шандор.- У маркетах продаються надувні човни, але майже ніде не можна купити рятівних жилетів. В області зростає хаотичне зацікавлення водним спортом — 9 фірм продають послуги рафтингу, туристам пропонуються водні лижі, моторні човни, підводне плавання у водосховищах".

У пропонованих матеріалах "Вчимо дітей плавати" популярно, доступно, без зайвих наукових термінів пояснено правила навчання плаванню. Всеукраїнська федерація водних видів спорту зацікавилися таким ужгородським напрацюванням і попросила надати підготовлений фільм для його подальшого поширення. Організатори стверджують, що готові здійснити і практичні колективні навчання для дітей і батьків області, проте наразі таку ідею реалізувати не вдалося через відсутність безпечних пляжів.

Начальник відділу спорту Ужгородської міської ради Ісрафіл Василькін зауважив, що протягом останніх 10 років тренери відзначають зміни у м'язовій структурі дітей, вони стали більш кволі, не мають сил до фізичних занять. Одна з причин — неправильне харчування, тому фахівець пропонує і цій проблемі присвятити наступні навчальні фільми для батьків. За словами Роберта Левицького, відзнімуть і практичний посібник щодо рятування на воді.

Навчальний фільм можна переглянути за адресою в інтернеті: https://www.youtube.com/watch?v=87gZH50LU6E
 

12 серпня 2010р.

Теги: плавання, акція, діти

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини