Звіт про проект Опис морського життя (Census of Marine Life), який почали в 2000 році, опубліковали у журналі PLoS ONE. У жовтні вчені представлять докладні і остаточні результати дослідження.
У процесі перепису вчені зафіксували багато невідомих раніше видів.
Так, наприклад, глибоководна риба-дракон має зуби на язиці. Як наголошується на сайті дослідження, вона могла б бути небезпечною, якщо б не була розміром з банан.
Вчені також отримали знімки медузи, яка мешкає на глибині близько 800 метрів і вміє за допомогою біолюмінесценції сигналізувати про напад хижаків.
Автори проекту стверджують, що на кожен відомий науці вид мешканців морів і океанів припадає чотири невідомих.
Кожен рік дослідники фіксують 100 нових видів риби, і в лютому їх загальне число становило 16 764. За підрахунками авторів проекту, всього в морях і океанах мешкає 22 тис. видів риб.
"По завершенню проекту Опис морського життя, після десяти років нашої напруженої роботи, більшість мешканців океанів залишаються незафіксованими і неназваними. Однак це не поразка, а важливий і вражаючий початок", - заявила Ненсі Ноултон, біолог зі Смітсонівського інституту, керівник дослідження коралових рифів у рамках проекту.
Нагадаємо, в листопаді вчені описали виявлених під час проекту восьминога з слонячих вухами, прозорого морського огірка і черв'яків, які харчуються нафтою.
Корреспондент