ЗАЯВА УЧАСНИКІВ ЛІТЕРАТУРНОГО ВЕЧОРА У ВІДНІ
Українська Світова інформаційна мережа (УСІМ) розмістила спростування на допис Еміля Лагермана про літературний вечір українського письменника і журналіста у Відні.
"Ми, учасники літературного вечора із відомим українським журналістом та письменником Олександром Гаврошем, який відбувся 8.06.2010 у стінах Віденського університету, висловлюємо своє обурення та протест із приводу фальшивої та провокаційної інформації про літературний захід, яка з`явилась в статті Еміля Лангермана "Яким чином Олександр Гаврош досяг „вершини cвоєї творчої діяльності".
У цій статті пан Лангерман звинувачує Олександра Гавроша в тому, що той на вечорі пропагував національну нетерпимість до етнічних груп на Закарпатті.
Ми хочемо засвідчити, що на цьому вечорі письменник О.Гаврош жодним словом не образив етнічну групу закарпатського краю, а навпаки підкреслював унікальність Закарпаття, де мирно живуть різні національні та етнічні групи. Він привів до прикладу історію молодої української письменниці, ведучої вечора Ірисі Ликович, яка має угорське коріння і закарпатська земля не завадила їй вивчити угорську мову.
На літературному вечорі О.Гаврош зачитував коротенькі есе із його нової книги "Точка перетину", в яких він у високій художній формі відобразив життя й звичаї різних етнічних груп, які населяють український регіон - Закарпаття. Сама назва книги говорить про знайдені спільні цінності гармонійного співіснування різних етносів в одній державі Україні.
Ось слова, які розкривають зміст книги "Точка перетинину" : "Румуни, угорці, поляки, роми , словаки, німці, чехи, волохи, євреї, українці – гуцули та бойки... Кожна з цих спільнот має свою історичну долю на клаптику землі під Карпатами у 12 тисяч квадратних кілометрів. Автор прискіпливо досліджує не лише їхню самобутність та найгостріші проблеми, з якими мешканці цього краю стикаються нині, а передовсім намагається осягнути унікальний досвід мирного співіснування тут різних народів".
У своїй ганебній статті пан Лангерман не лише перекручує та фальсифікує події нашого літературного вечора, але й в недопустимій формі ображає Олександра Гавроша, називаючи його "бидлом". А це вже пряма образа гідності людини.
Також Еміль Лангерман чомусь бере на себе повноваження керівництва Віденського університету і погрожує припинити проведення українських літературних вечорів у стінах цього навчального закладу.
На нашу думку, припинення проведенння літературних вечорів із українськими письменниками у Віденському університеті і є тим поясненням, чому пан Лангерман написав свою статтю "Яким чином Олександр Гаврош досяг „вершини cвоєї творчої діяльності".
Із глибокою повагою,
учасники літературного вечора
Ірися Ликович,
Наталя Цікра,
Дмитро Славов,
Денис Добра
pfr 2010-07-22 / 11:59:00
Іван Лендєл, а ти оселися у Порошкові по сусідству з волохами, або у мукачівському Борок-Телепі по сусідству із ци..., ой, ромами, тоді побачим, якої "толерантної" щодо них ти заспіваєш.
МИШКО 2010-07-16 / 12:41:00
ТА ЩО ВИ ПРИСТАЛИ ДО ГАВРОША! Хорошу книжку написав чоловік про етногрупи Закарпаття, не тільки написав, а з любовю розповів про різні народи, що у нас живуть. я багато почерпнув інформації для себе з "Точки перетину", та, думаю, і кожен закарпатець, що її читав. Раджу всім прочитати і тоді стане зрозуміло хто неправий у цій суперечці.
2010-07-15 / 21:09:00
виразним жестом охоронців є уникання власної назви етнічної групи Закарпаття,"яку цьому вечорі письменник О.Гаврош жодним словом не образив :-)
Цирк!
Феміда 2010-07-15 / 17:22:00
Брехача Лагермана -- до суду!
у Європу – без хохлів! 2010-07-15 / 16:13:00
Європа – це вам не Дике українське поле.
Антирусинські ідейки та гасла від Гавроша там на ура не проходять. Браво, Е.Лангерман!!!
Іван Лендьєл 2010-07-15 / 15:38:00
Не читав Е.Лангермана, але статті О.Гавроша, на мою думку, не відзначаються толерантністю по відношенню до національних меншин Закарпаття.