27 червня на закарпатській Рахівщині відсвяткують День Дунаю

Четвертий рік поспіль Україна, як і інші країни Дунайського басейну, долучається до святкування Дня Дунаю, який є спільним заходом, спрямованим на інформування і підвищення екологічної культури громадян, що започаткувала Міжнародна комісія з захисту р. Дунай.

27 червня на закарпатській Рахівщині відсвяткують День Дунаю

27 червня в "географічному центрі Європи" в с. Ділове Рахівського району святкуватимуть День Дунаю. Основною метою міжнародного свята є привернення уваги до стану та проблем Дунаю, адже це єдина ріка, водозабір якої знаходиться у 18 країнах Європи. Цього дня вздовж всієї ріки проходять екологічні заходи, дискусії, конкурси, музичні фестивалі та концерти. У рамках святкування Дня Дунаю планується провести пісенний фестиваль “Тиса – молодша сестра Дунаю, вікторину на знання про Тису і Дунай, виставку дитячих виробів “Дунайський художник”,  конкурси тощо. Минулоріч переможці та активні учасники конкурсів були нагороджені призами та цінними подарунками.

Про це Закарпаття онлайн повідомили у Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.

Вперше свято Дунаю відзначалося 29 червня 2004 року і було присвячене 10-річчю Конвенції по захисту р. Дунай, підписаної в 1994 році (м. Софія) та схваленої під егідою Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу. Виконавцями Конвенції є 14 придунайських країн: Німеччина, Австрія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, Болгарія, Румунія, Україна і Молдова. Забезпечення ефективної реалізації Дунайської Конвенції здійснює Міжнародна комісія з охорони Дунаю (ICPDR).

Ще у вересні 1991 року у Софії на зустрічі придунайських країн (близько 24 країн), національних та міжнародних неурядових організацій була започаткована Програма охорони басейну ріки Дунай. Придунайські країни схвалили Робочий план програми, у якому було визначено створення міжнародної Системи попередження про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій басейну Дунаю АЕWS. Відповідно до концепції Дунайської Системи кожна залучена країна має власних "співрозмовників" у рамках Системи з урахуванням національної орієнтації аварійних забруднень на Дунаї та його притоках. Ці країни мають один або більше центрів аварійного оповіщення. Всередині кожної країни-учасниці є національні організації та інститути, які мають власні процедури аварійного оповіщення (та національне керівництво).

За словами начальника держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова, головні міжнародні центри оповіщення системи попередження про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій басейну Дунаю в Україні знаходяться в Ужгороді та Ізмаїлі (Одеська область). В Ужгороді Центр зосереджений у держуправлінні охорони навколишнього природного середовища у Закарпатській області і керує ним заступник начальника відділу екологічної експертизи, моніторингу, оповіщення, міжнародної співпраці О.Т Цапулич. Загальним завданням Системи попередження про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій басейну Дунаю є збільшення громадської безпеки шляхом захисту джерел питної води та інших споживачів води у випадку виникнення інциденту на Дунаї або його притоках та захист довкілля від впливу такого непередбаченого забруднення. Щороку відбувається тестування роботи системи. Останнє проведене тестування готовності до виникнення аварійної ситуації відбулося 04.11.2009 року. Для підтримання системи швидкого реагування у м. Ужгороді (AEWS 11) використовується комп'ютерна техніка та швидкісний доступ до системи Інтернет.

Узгодження схеми передачі інформації, швидкості реагування, та інші технічні питання вирішуються на щорічних семінарах,  цьогоріч  такий повинен відбутися у вересні у м. Сараєво (Боснія і Герцеговина).

25 червня 2010р.

Теги: День Дунаю, свято, екологічні, річка

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 8
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини