Історична батьківщина ніколи від них не відмежовувалась. У багатьох вже були паспорти закордонного угорця і певні пільги на роботу та навчання. Угорщина зажди опікувалася угорськомовними школами та вузами, забезпечуючи їх підручниками та навчальними посібниками. Підтримку відчували і культурні заклади. Мало того, всупереч шенгенському законодавству, Угорщина розширила територію малого прикордонного руху з 30 до 50 кілометрів.
Утисків немає
Не відчувають утисків етнічні угорці і з боку української держави. На Закарпатті видають угорськомовні газети, діє регіональне угорське телебачення, у Берегові є навіть угорський театр. До речі, цьогоріч випусники шкіл уперше здаватимуть тести рідною мовою. Тож відтік угорськомовних закарпатців до Угорщини, малоймовірний, переконаний Елемір Кевсегі, заступник голови Демократичної спілки угорців Закарпаття.
Хто бажав виїхати, зробив це давно. Єдиний чинник, який зможе спонукати до подвійного громадянства - це економічний, каже Елемір Кевсегі. Адже, з паспортом громадянина Угорщини, можна буде спокійно пересуватися Євросоюзом і забути про шенгенські візи. Втім, поки не відомо, як на це відреагує українське законодавство. Поки що в Україні подвійне громадянство хоч і заборонене, та ніяк не карається.