Через нездарність влади всесвітньовідомий гітарист Степан Рак відмінив концерти на Закарпатті (ДОПОВНЕНО)

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, присвячена всесвітньовідомому майстру гри на класичній гітарі Степану Раку з Праги.
У прес-конференції взяли участь професор Микола Мушинка, рідний брат Степана Рака - Володимир Сливка та Василь Андрійцьо з Хуста, який добре знав матір гітариста.

Микола мушинка і Степан Рак
Микола мушинка і Степан Рак

Попередньо було заплановано, що Степан Рак виступить у Закарпатській  обласній філармонії з концертом у неділю, 2 травня, та в Хустському Будинку культури у вівторок, 4 травня. Проте, як розповів Микола Мушинка, концерти не відбудуться, оскільки з мерії Хуста  за кілька днів до концерту повідомили, що на ці дні заплановано прийняття делегацій міст-побратимів, а управління культури Закарпатської ОДА запропонувало перенести концерти на 4 травня, оскільки 2 травня у філармонії також зайнято.
 
Доповідачі розповіли, що Степан Рак, який має закарпатське коріння, дуже хотів уперше в житті відвідати свою малу батьківщину. Адже тут живе його рідний брат, похована мати, яких він тільки рік тому розшукав. Музикант екстра-класу, який гастролює про всьому світі, погодився дати на Закарпатті два концерти, навіть відмовившись від гонорару. Наразі приїзд майстра гітари на Закарпаття під питанням, адже його виступи розписані на два роки наперед.
 
Про неймовірну історію нашого земляка-гітариста розповідає академік Микола Мушинка з Пряшева: "Степан Рак – син медсестри Чехословацького армійського корпуса в СРСР Василини Сливки (1924-1992) із Олександрівки Хустського району та танкіста цього ж корпусу Володимира Закалянського, який під час війни пропав безвісті. Степан народився 8 серпня 1945 року в Празі. Коли дитині було вісім місяців, мати залишила її у подруги в Празі і поїхала відвідати батьків в Олександрівку. В дорозі в неї вкрали всі документи та ордени, а радянська сторона кордон на той час герметично закрила і Василина не змогла повернутися до сина.
 
Дитина в Празі захворіла, подруга здала її в лікарню без документів, а сама вийшла заміж, змінивши прізвище. Всі намагання Василини встановити з нею контакт посередництвом радянських органів та Червоного хреста виявились марними. Після видужання дитину здали з лікарні в дитячий притулок, де її усиновила чеська бездітна сім’я Раків. У них адаптований син знайшов ідеальне сімейне середовище.

Мати Василина в 1948 року розшукала сина, хотіла забрати його з собою, але прийомні батьки відмовилися віддати їй дитину. Вони ж його любили, а право було на їх боці.
 
Про все це Степан довідався лише після смерті прийомної матері з її листа, адресованого йому. Здібний до музики хлопець закінчив середню музичну школу, Празьку консерваторію та музичний факультет Академії, музичного та театрального мистецтва в Празі, спеціалізуючись грі на класичній гітарі та композиції. Він – автор багатьох музичних композицій, а в грі на гітарі його вважають неперевершеним віртуозом. Термін „тремоло Рака” в гітарному мистецтві стало синонімом абсолютної досконалості.
 
При Празькій Академії музичного мистецтва С. Рак заснував відділ гри на гітарі, в якому працює професором. Подібні відділи та курси він заснував в Голландії, США, Канаді, Австралії та інших країнах. З авторськими гітарними концертами він об’їздив 66 країн. Його концерт „Слава Коменському” (Vivat Comenius) (співвиконавцем якого є Альфред Стрейчек) був нагороджений Премією ЮНЕСКО і зазнав понад 600 реприз в 32 країнах".

28 квітня 2010р.

Теги: гітара, Степан Рак, концерт

Коментарі

клим 2010-05-02 / 12:00:00
А чому б замість Хуста не провести концерт 4 травня в Ужгороді? В чому тоді проблема?

пацан 2010-04-29 / 12:57:00
а зачєм нам кокой то чех с галімай музикай? у нас владімірскій централ есть і другіє чоткіє пєсні круга, шуфутінского і другіх рєбят.

НОВИНИ: Культура

01:05
Вийшла друком нова книга Петра Мідянки "Посланія від Петроса"
10:50
На Закарпатті вийшов у світ черговий номер журналу "Культурологічні джерела"
14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
/ 1
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
» Всі новини