Під час прес-конференції обговорювалися різні питання, які наразі хвилюють як водіїв, так і пішоходів: стан дорожньо-транспортної ситуації області, подальша доля візирів, способи вирішення конфліктних ситуацій між учасниками дорожнього руху та працівниками ДАІ, цільові заходи, які проводяться з метою попередження ДТП та порушення правил дорожнього руху, випадки хабарництва тощо. Про все це розповіли начальник ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області полковник міліції Михайло Михайлович Бойчук, заступник начальника відділу з організації діяльності автомобільно-технічної інспекції та реєстраційно-екзаменаційної роботи ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області підполковник міліції Юрій Юрійович Вейкай, заступник начальника відділу — начальник сектору дорожньо-патрульної служби та організації розшуку викраденого автомототранспорту полковник міліції Василь Васильович Бокоч, начальник сектору автомобільно-технічної інспекції підполковник міліції Василь Антонович Філіп, начальник сектору кадрового забезпечення майор міліції Роман Юрійович Василиндра, начальник сектору організації дорожнього руху майор міліції Іван Михайлович Драгула та начальник сектору адміністративної практики, оформлення матеріалів ДТП та дізнання майор міліції Олексій Михайлович Співак.
Керівництво ДАІ Закарпаття зазначило, що відділом Державтоінспекції ГУМВС України в Закарпатській області цьогоріч вживалася немала кількість профілактичних та практичних заходів, які були спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху.
Як повідомив Михайло Михайлович Бойчук, за три місяці 2010 року на автошляхах області було скоєно 100 ДТП з потерпілими, в яких 27 осіб загинули та 138 отримали тілесні ушкодження. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ріст кількості дорожньо-транспортних пригод зріс на 3,1%, збільшилася й кількість загиблих — на 50% і травмованих осіб — на 17,9%. Однак у другому кварталі цього року спостерігається зменшення виникнення дорожньо-транспортних пригод.
У зв’язку із збільшенням кількості ДТП за перші 3 місяці було проведено аналіз причин місць та скоєння аварій. На основі цього, як зазначили керівники ДАІ Закарпаття, було наближено наряди ДАІ до місць концентрації дорожньо-транспортних пригод (зокрема, патрулювання автодороги Мукачево-Рогатин-Львів), активізовано роботу особового складу Державтоінспекції — проводились відпрацювання, до яких залучалась максимальна кількість співробітників структурних підрозділів та апарату ВДАІ ГУМВС.
Так, з 1 по 28 квітня на автошляхах області скоєно 48 ДТП, в яких 6 осіб загинули та 58 отримали тілесні ушкодження. Якщо порівняти з минулим роком, то можна відмітити позитивну тенденцію: дорожньо-транспортна аварійність зменшилась на 11,1%, а кількість загиблих та травмованих — на 25% та 1,7%.
Працівники закарпатського ДАІ також звернули увагу й на те, що в області покращилась робота з виявлення порушень дорожнього руху. Так, кількість водіїв, що були за кермом авто в алкогольному сп’янінні, за І квартал цього року виявлено на 7,3% менше, аніж минулоріч за аналогічний період.
Покращення спостерігається і в фіксуванню інших видів порушень. Зокрема, у виявленні порушень швидкісного режиму, правил обгону та ін. Наприклад, можна сміло сказати, що у цьому році, порівняно з минулим роком, всього було виявлено 36 316 порушень ПДР, у тому числі затримано 1 861 водій за керування транспортним засобом у стані сп’яніння.
Додамо ще й те, що винесеними постановами про адміністративне правопорушення працівниками ДАІ на закарпатських порушників накладено штрафів загальною суму 4 млн. 690 тис. 179 грн., стягнуто — 4 млн. 349 тис. 833 грн., що складає 92,7%.
На кінець свого виступу керівництво ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області відповіло на всі питання, які були поставлені журналістами.
До слова, якщо ви стали свідком неправомірних дій з боку учасників дорожнього руху чи працівників ДАІ, звертайтеся за телефоном довіри: 3-22-86.