В Ужгороді вп'яте відбудеться фестиваль еротичного мистецтва "Березневі коти"

26-28 березня в Ужгороді п'ятий раз поспіль відбудеться Міжнародний фестиваль сучасного еротичного мистецтва "Березневі коти".

В Ужгороді вп'яте відбудеться фестиваль еротичного мистецтва "Березневі коти"

Можливо, знайдеться в Ужгороді кілька людей, котрі не чули про "Березневі коти", але багато їх шанувальників чекають з нетерпінням на цю подію, що, за традицією, відбудеться 26-28 березня 2010 року.
 
"Березневі коти" – фестиваль, який за 4 роки свого існування поступово вийшов за межі літературної акції, фестивалю місцевого та загальноукраїнського рівнів, і навіть – за рамки еротичного. Тепер він поєднує в собі різнопланові мистецькі заходи, учасниками яких є майстри як українські, так і з-за кордону, а в центрі його знаходиться Асоціація Митців "Ротонда" на чолі з Віком Ковреєм, що постала свого часу з однойменного Неформального літературного об’єднання.
 
У рамках фестивалю проводяться виставки фотохудожників і митців пензля, читання поезій та прозових текстів (іноді з музичним чи відеосупроводом), літературні слеми, тематичні вечірки з міксами ді-джеїв-cicarrones-ів.  Цікавими є фестивальні флеш-моби. Незважаючи на кількість і різноплановість заходів, організатори  дотримуються ідейної цілісності. А для максимального задоволення потреб шанувальників мистецтва "ротондівці" піклуються про відповідну атмосферу фестивалю – досягненню цього сприяють поєднання різних видів мистецтв, вибір закладів для проведення заходів,  відповідні декорації чи костюми.
 
Цьогоріч "Березневі коти" святкують свій пів’ювілей, тому вони обіцяють бути особливо цікавими – кількість акцій не зменшиться, географія митців розшириться, і – що найголовніше – мистецькій асоціації не бракувало нових ідей.

Як людина, що не завжди була осторонь цього процесу, а могла побачити його також зсередини, хочу поділитись деякими своїми враженнями. Починались "Коти" ще в студентські часи. Університетська аудиторія зібрала небайдужих до поетичного слова, щоб вперше в Ужгороді шокувати їх ходінням у в’язаних капцях по викладацькому столу, символічним перевдяганням на тому ж столі, а також сміливістю підняття тем еротичних у стінах alma mater. Те, що вперше відбулось тоді, започаткувало фестиваль високого рівня. Сучасний його формат – плід важкої і тривалої в часі роботи. Вона вимагала зусиль, вдосконалення та праці перш за все над собою.

З попередніх "Котів" згадується сонячний березневий день, у який відбувалась презентація  "Джинсового покоління" (другі "Березневі коти") у рові біля Ужгородського замку, де учасники виступали з гучномовцем, а поряд в онлайн-режимі художник малював графіті-кішку з витвореної в металі емблеми ЕротАртФесту. На третіх "Котах" найочікуванішою для мене подією був приїзд улюбленого письменника Юрка Іздрика, а найбільше задоволення отримала від можливості його супроводжувати. Того ж року ужгородський слухач познайомився з полтавським гуртом "Контрабас", який відіграв два концерти. Однією з невід’ємних частин фестивалю є афтепаті – продовження розмови у невимушеній домашній, але не менш творчій, атмосфері.

На останніх, 4-их "Березневих котах", на жаль, вдалося відвідати не всі заходи. Але саме вони ("Бк-4") сподобались мені найбільше і приємно вразили високим рівнем організації. Позитивний слід залишили виступи білоруських гостей – цікаво, що при цьому не виникло мовного бар’єру, а самі гості приємно вирізнялись один з-поміж одного оригінальністю стилю і чудовими акторськими здібностями, вони запам’яталися гарною риторикою, почуттям гумору, вмінням підтримувати інтерес у слухачів. На жаль, мені не вдалось бути присутньою на слемі, але атмосфера, яка там панувала, не могла не подобатись. А щодо обрання переможця – справедливо, що це виявився один з найкращих учасників фестивалю – гість з Білорусі.

Отож, коли в кінці березня Ужгород починає жити бурхливим мистецьким життям, і коли ті, хто живе ним щоденно, і ті, що не мають до мистецтва жодного стосунку, скупчуються у місцях, де відбувається обов’язково щось цікаве, – не пропустіть і ви свого шансу відірвати клаптик  загального задоволення.

І найкраще в ці дні взагалі не планувати собі нічого іншого – поціновувачам мистецтва буде що послухати, на що подивитись, а митцям, крім того, випаде можливість обмінятись досвідом.

Мар'яна Хемій, співорганізатор ЕротАртФесту "Березневі коти" (2006 р.)
07 березня 2010р.

Теги: фестиваль, еротичний, Березневі коти

НОВИНИ: Культура

01:05
Вийшла друком нова книга Петра Мідянки "Посланія від Петроса"
10:50
На Закарпатті вийшов у світ черговий номер журналу "Культурологічні джерела"
14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
/ 1
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
» Всі новини