Про це "Закарпаття online" повідомив помічник прокурора міста Ужгорода Олексій Корнаш.
Зокрема, було встановлено, що у малолітнього С. померла мати, і хлопчик залишився без батьківського піклування та догляду. Однак, вказаний факт не був своєчасно виявлений службою у справах дітей Ужгородської міської ради, а тому влаштуванням та доглядом за неповнолітнім займалися сусіди.
Невдовзі, до служби у справах дітей надійшло звернення від громадянина О., який заявив, що є біологічним батьком дитини і клопоче про взяття її під опіку.
Після цього Ужгородський міськвиконком, в порушення закону, встановив опіку над малолітнім С.. Крім того, прокурорська перевірка показала, що службою у справах дітей були грубо порушені вимоги законодавства при зібранні документів, які стали підставою при оформленні опіки.
Так, в переліку документів були відсутні: висновок про стан здоров"я заявника, хоча особа зловживала алкоголем, довідка про наявність чи відсутність судимовсті, а з"ясувалося що він мав судимість тощо.
До того ж, опікун не пройшов курс навчання з виховання дітей-сиріт. Службою у справах дітей не було проведено навіть бесіди з хлопчиком, котрий на момент незаконного встановлення над ним опікунства, знаходився у лікувальному закладі.
Прокурорська перевірка також встановила, що громадянин О., бажаючи продати двокімнатну квартиру, яка після смерті матері належала хлопчику та його повнолітньому брату, надав до служби у справах дітей довідку про середню зарплату та характеристику з підприємства, на якому він ніколи не працював.
Потім громадянину О. таки вдалося продати квартиру і дитина залишилася без даху над головою.
Прокуратура м. Ужгорода негайно відреагувала на це, порушивши кримінальну справу проти громадянина О., за зловживання опікунськими правами та підроблення документів ( ст. 167 та ст. 358 ч.3 КК України).
Крім того, за поданням прокуратури винних осіб служби у справах дітей притягнуто до відповідальності. А в інтересах житлових прав дитини, прокуратурою заявлено позов, який розглядається в суді.