Сергій Федака написав книжку в дуже рідкісному для української літератури жанрі: політичної хроніки. Читаючи "Карпатський кросворд", наче ширяєш Центральною Європою — з Ужгорода до Праги, з Берліна до Будапешта, з Варшави до Риму, з Москви до Відня, зі Львова до Хуста. Ось вона перед тобою — розгадка цієї неймовірно складної інтелектуальної головоломки, в конструюванні якої брали участь найсильніші політичні фігури тодіш¬ньої Європи.
Сергій Федака подає події ледь не стенографічним стилем, але наводить їх стільки і на стількох різних рівнях, що крок за кроком ти таки добираєшся до істини, яку надійно ховали півстоліття за бетонним муром різних смертельно ворожих ідеологій. І, пізнавши цю гірку правду, проймаєшся щемом і гордістю за те, що в цій брудній грі найчистішими виявилися найслабші. Бо вони таки пішли захищати рідну землю від окупантів, тим самим зберігаючи чесне ім’я свого народу в історії.
Сам автор вказує на схожу манеру письма в Юліана Семенова, автора десятка історико–політичних романів. (Завдяки екранізації його "Сімнадцяти миттєвостей весни" навіть радянські куховарки знали весь штаб Гітлера). У професора Сергія Федаки, ясна річ, більше уваги звернено на історизм, ніж на художність. Але повість від цього не програє, бо дуже правильно вибрана тональність і темп оповіді. Читається вона не згірш за найзакрученіший детектив.
Книжку цього року видало ужгородське видавництво "Карпати". На презентації, яку організувало закарпатське земляцтво, були присутні відомі в Києві закарпатці – Станіслав Аржевітін, Микола Бідзіля, Христо Роглєв, Ярослав Орос. На жаль, книжку Сергія Федаки можна купити тільки в кількох закарпатських книгарнях.
А тим часом автор нині працює над наступною історично-документальною повістю. На цей раз про події на Закарпатті 1918-1920-х років. Робоча назва книжки "Григорієві гори" і головним героєм її виступає Григорій Жаткович, перший губернатор Підкарпатської Русі.