Це співпало з виданням трилогії поета "Побожні думки в чотири рядки", "Фрічки фігляла" та "Школа мудрого діда", якою продемонстрував ще одну грань свого творчого потенціалу. На цей раз як блискучого майстра катренів – чотирирядкових віршів з актуальними морально-етичними фабулами. Як і попереднім ліричним, пісенним, гумористичним та публіцистичним творам книжок Юрія Шипа, його катренам притаманні фольклорна основа, художнє розмаїття, народні слух і зір, звернені до неба з сакраментальною тезою: без Бога – ні до порога.
Саме на цю особливість його творчих набутків звернули увагу присутні на зібранні журналісти. В процесі обговорення животрепетних для нашого сучасника питань та відповідей на них письменника, через призму його літературної діяльності на теми добра і зла, красивого і потворного, духовних цінностей і матеріальної гонитви сильних світу цього за наживою.
Це підкреслили в процесі зацікавлених діалогів головний редактор газети "Неділя" Михайло Носа, Заслужені журналісти України: Іван Селменський – власний кореспондент національної радіокомпанії України в Закарпатській області, Василь Нитка – власний кореспондент газети "Голос України" та журналу "Україна", кореспондент видання "Газета по-українськи" Тетяна Грицищук", член Національної спілки журналістів України і власний кореспондент "Комсомольської правди в Україні" в Закарпатській області Іван Тупиця, інші майстри публічного пера.
Гостро звучала дискусія навколо морального обличчя окремих молодих "геніїв-цвіркунців" у літературі, що вважають себе неперевершеними солов’ями з творами, яким небезпечно попадатися на очі та до рук підліткам.
Чимало цікавого в процесі запитань і відповідей довідалися учасники зібрання також про творчу лабораторію, моральний етикет письменника, пригоди з його власного життя і перспективи творчості.
Усі зійшлися на думці, що творчі набутки Юрія Шипа – мужні й потрібні людям, він пише вчасно і своєчасно, талановито і вміло. Це ствердно підкреслили й члени Національної спілки письменників України Іван Козак та доктор історичних наук професор УжНУ Сергій Федака.