Закарпатська "Шапка" претендує на премію "PinchukArtCentre"

Ксенія Гальченко, Олеся Секереш і Олександра Токарева - а разом мукачівська творча група "Шапка" - потрапили в шорт-лист щойно заснованої премії "PinchukArtCentre", яка відкриється 31 жовтня і триватиме до 20 грудня.

Закарпатська "Шапка" претендує на премію "PinchukArtCentre"

Молоді закарпатські мисткині пройшли дуже жорсткий відбір: експертна комісія конкурсу назвала 20 номінантів зі 1100 отриманих заявок.

Роботи "Шапки" (на фото) виставлять разом із творами інших молодих українських художників віком до 35 років на оцінювання у загальнонаціональній премії сучасного мистецтва. На виставці, до слова, будуть представлені як роботи, відібрані в ході конкурсу, так і нові, спеціально для неї створені. Специфіка цього проекту полягає в тому, що полотна молодих художників демонструватимуться у загальному контексті сучасного українського мистецтва – паралельно проходитиме виставка "Рудий ліс", де будуть показані обрані витвори семи знакових українських митців покоління 90-х.

Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 4 грудня. Володарі головної та спеціальної премій будуть названі міжнародним журі, яке формується зі світових експертів в галузі сучасного мистецтва – художників, директорів музеїв, кураторів і критиків. Переможця у номінації "Приз громадськості" визначать голосуванням відвідувачів виставкового проекту.

Ярослав Світлик, "Старий Замок Паланок"
25 вересня 2009р.

Теги: творча група "Шапка", премії «PinchukArtCentre»

Коментарі

Гуцул 28.09.2009 / 13:25:00
Молодці! Закарпаття за вас!

НОВИНИ: Культура

01:29
У суботу в ужгородському скансені звучатиме дитячий "Веселковий передзвін" закарпатського фольклору
14:31
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
14:46
В Ужгороді оголосили прийом пропозицій на здобуття премії імені Петра Скунця
20:58
В Ужгороді представили закарпатське фентезі про розбійника Пинтю Фото новина
16:00
/ 3
Закарпатському адвокатові, який за хабарі незаконно сприяв військовослужбовцям у звільненні зі служби, "світять" 10 років тюрми Фото новина
14:07
На виставці-ярмарку в ужгородському скансені можна побачити близько 700 писанок, 300 з яких можна придбати Відео новина
13:46
Закарпатський народний хор презентує Пасхальний концерт у поєднанні з пісочною анімацією
21:35
/ 4
В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
20:27
/ 1
У суботу в Ужгороді представлять "гуцул-фентезі" Олександра Гавроша
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
13:09
Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави "Ірод" Фото новина
03:07
Закарпатська філармонія запрошує на особливий "бароковий" вечір, присвячений 340-річчю Баха
03:00
В Ужгороді відбудеться V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури"
02:50
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, видавцем та громадським діячем Володимиром Шовкошитним Фото новина
14:26
/ 1
В Ужгородському замку розгорнули виставку молодіжної "Фокус групи" Фото новина
19:28
Визначено переможців театрального фестивалю "Ужгородський Березіль" Фото новина
21:26
У галереї "Ужгород" відкрили виставку робіт учасників Молодіжного об’єднання Закарпатської організації НСХУ Фото новина
00:58
Оголошено переможців ХІV Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле" у Хусті Фото новина
15:08
В Ужгороді покажуть"Випадковості та монохроми" Тіберія Сільваші
11:27
В Ужгороді презентують дебютну збірку Віктора Новграді-Лецо "Кавалки душі"
18:20
В Ужгороді, в крамниці-кав’ярні "Zelo" відбудеться майстер-клас з писанкарства
15:15
В ужгородському скансені відбудеться лекція-майстерклас про регіональні особливості традиційної писанки Закарпаття
20:20
У Мукачеві відбудеться новий театральний фестиваль "Сцена для двох" Відео новина
01:11
Закарпатський театр з Хуста привіз до Ужгорода прем'єру "MAVKA лісова" Фото новина
» Всі новини