На Мукачівському оптовому ринку "ГІД", особливо в уїк-енд, яблуку ніде впасти. Від овочево-фруктового розмаїття в очах мерехтить. Ціни на помідори та огірки взагалі смішні.
"Беріть, дядьку, парадички, — припрошує сивочолий житель.Заріччя Іршавського району Василь Васильович. - Такої ціни не знайдете вдень і з свічкою, всього по п'ятдесят копійок за кілограм".
Намагаюся довідатися, чому це так знецінився такий популярний овоч, котрий минулого року і за півтори гривні не можна було придбати. "Бо нині помідорів хоч греблю гати, — скаржиться пенсіонер. - Я, на мою душу, самих помідорів не привіз би на базар ніколи в світі, бо бензин страшенно здорожчав (шкура не коштувала б вичинки), але віз перець, котрий поки що в ціні, то вже завантажив і помідори". І справді, великі відбірні яскраво-червоні, тверді плоди — і всього півтори гривні за кілограм. Розчулені й інші продавці.
Така ж ситуація і з огірками. За більші, котрі годяться на салат чи чаломаду, нині правлять по вісімдесят копійок, а менші, для консервування — на закрутку, по гривні п'ятдесят за кілограм. "Знаєте, скільки з ними мороки, — пояснює Шоні-бачі із Великої Доброні Ужгородського району. - Щодня поливати, обприскувати, збирати і пакувати в мішки, а віддачі — ніякої. Буду радий, якщо матиму нульову рентабельність, про прибуток уже й не мрію, головне, щоб не мав збитків. Он мої сусіди — не орали, не сіяли, нічого не вирощували і не гнули спину в полі, а живуть краще за мене. Вони із "бусиком" їздять в Угорщину й возять звідти персики. З мене сміються, мовляв, працюйте-працюйте, Шоні-бачі, може заробите на цураві нагавиці".
Та кому війна, а кому — мати рідна. Звісно, коли один програє, то інший виграє. У виграші нині потенційні покупці, котрі мають неймовірно великий вибір і напрочуд низькі ціни. "Боже, та у вас тут справжнісінький комунізм, — каже Володимир зі Львівщини, котрий у Мукачеві проїздом. — Правду мені колеги-водії казали, що на "ГІДі" можна дешево "затаритися". Везу додому помідори, огірки, персики, яблука, груші, сливи, перець солодкий і гіркий. Здається, все скупив би, настільки воно у вас дешеве".
Недорогі й баклажани, круглі — по гривні п'ятдесят, а продовгуваті - по дві за кілограм. Ціна перцю болгарського, в залежності від розмірів і якості, коливається від півтори до трьох гривень. Дуже дешева картопля — від гривні тридцять до двох. Не справдилися прогнози скептиків, котрі пророчили, що ціна другого хліба буде не менше трьох гривень. Цікаво, а якою ж буде її вартість взимку? А ось морква зараз б'є всі рекорди. За кілограм правлять по шість гривень. Такого тут ще не було. "У нас все не так, як у людей, — сердиться мукачівка Клара. - Минулого року через перевиробництво морква та червоні буряки коштували по шістдесят копійок, нині ж — у десять разів дорожче. Ринок справді, дикий, а не цивілізований". Недешева й цибуля - три гривні. Броколі - від трьох до п'яти. Незважаючи на неврожай яблук, груш та слив, ціна цих фруктів також невисока. Перші від півтори до чотирьох, другі — від трьох до семи, а треті — від однієї до чотирьох гривень за кілограм.
Однак низькі ціни на городину спостерігаються тільки в місті над Латорицею. В обласному центрі вони значно вищі. Приміром, ті ж помідори, які в Мукачеві і за п'ятдесят копійок можна купити, в Ужгороді треба дати не менше двох гривень, а такі, за які на "ГІДІ" просять дві гривні, на ринку, що на пл.Корятовича, правлять по чотири. Рівно в два рази дорожчі в обласному центрі й огірки. З чималою націнкою там продаються баклажани, перець та інші овочі та фрукти. Приблизно такі ж ціни, як в Ужгороді, й у. Сваляві та Волівці. Отож не дивно, що жителі цих районів у нинішній піковий час закруток роблять часті вояжі на мукачівський "ГІД", бо, як мовиться, у рекламі: що закрутиш, то твоє.