Та на шляху до фестивалю, за словами Й. Івашковича, виникло чимало перешкод, насамперед організаційних. Об'єднавши зусилля, ініціатори здолали їх. І от у минулий понеділок на подвір'ї місцевої школи урочисто відкрився І Малогеївський фестиваль народної творчості. З вітальними словами до присутніх гостей та учасників звернулись „винуватці" дійства - Йосип Івашкович та Шандор Білакович. Вони й розповіли про тернистий шлях до цього дня, проте висловили сподівання, що подібні зустрічі стануть традиційними і приноситимуть задоволення як учасникам, так і поціновувачам.
А далі слідувала невеличка презентація ансамблю „Кредо", у виконанні якого звучали відомі, й не дуже, мелодії Йосипа Івашковича на слова як місцевих авторів, так і поетів з Угорщини, Румунії, Словаччини. В одній з пісень „дісталось на горіхи" навіть працівникам Угорського консульства в Ужгороді, які не видали віз вихованцям хорової школи для участі у традиційному фестивалі народної творчості в м. Надьмарош (Угорщина). До речі, саме з цим містом у середу підписав угоду про співпрацю сільський голова Шандор Білакович. Віриться, що після цього певні штучні перепони в налагодженні взаємовигідних контактів у різних сферах мають зникнути.
Але повернемось до фесту. Основних виконавців „кредо" після кількох номерів „підсилили" вихованці хорової школи .Дьондь-коларіш" вийшов цілий потужний колектив, який порадував присутніх вишуканим співом - відчувалася „рука" маестро Івашковича. А відтак імпровізованим майданом заволоділи гості - члени знаного в Угорщині танцювального гурту „Ечеді-танц". Вони дали майстер-клас відомих угорських танцювальних композицій, разом зі своїм керівником Шандором Леврінцом, до речі, уродженцем берегівського села Вари, який вже 7 років живе і працює в сусідній країні. На завершення свою майстерність продемонстрували члени танцювального гурту "Соняшник" Ужгородського коледжу мистецтв.
У вівторок учасники фесту з цікавістю спостерігали за сольними виступами членів гурту „Кредо" Мар'яни Чакань і Анжеліки Гербер - уродженок Малих та Великих Геївців та Катерини Варги. Разом з ними співали і всі присутні. Середа - четвер стали днями тріумфу сімейного колективу Шандора Ковача „Кріс", імітатора Габора Ковача, народного ансамблю „Бартіна" з угорського м. Боньгад. А вчора відбулось урочисте закриття фестивалю та гала-концерт за участю всіх, хто протягом цих п'яти днів „запозичував" один в одного кращі зразки виконавської майстерності.
-Я з радістю приїжджатиму сюди кожен рік, - сказав на прощання керівник танцювального гурту „Ечедітанц" Міклош Товт, - і привозитиму нові композиції, щоб поділитись з ними з новими друзями -палкими прихильниками і поціновувачами народної творчості.