"За останні десять днів спостерігається різке зростання захворюваності", – зазначив головний санлікар обласного центру Василь Петричко.
Спершу перевірити, а потім закрити
Проте самі кондитери не в захопленні від ідеї навести порядок у їхній царині "силовими методами". Спеціалісти кажуть, ні в дорученнях Міністерства охорони здоров’я, ні у відповідних документах на рівні області не вказано, що необхідно на ціле літо закривати виробництва. Треба їх спочатку перевірити на дотримання санітарного законодавства, а вже відтак робити висновки. У нас же все навпаки.
Інженер-технолог одного з ужгородських цехів Ірина Штібаль каже, до заборони випікали до 25 видів тортів та тістечок. "Збитки є, бо зарплату людям треба платити, електроенергію оплачувати. Зрештою, кремових тістечок продавали набагато більше, ніж сухих. Але найбільша проблема в тім, що клієнтів втрачаємо. Збитки – збитками, але клієнтів коли втратити, то повернути їх назад дуже важко", – каже Ірина Штібаль.
Попри все сказане, спеціалісти стверджують, що ефекту від призупинення роботи власне закарпатських кондитерських цехів не буде, бо ніхто ж не заборонив завозити тістечка з інших регіонів. І де гарантія, що в нинішню спеку ті ж таки київські торти безпечно доправлять до Закарпаття? На такі скарги підприємців нібито звернули увагу у обласній санепідемстанції: наразі таки розпочали перевіряти усі кондитерські цехи, і цими днями кілька з них уже випекли першу партію тістечок та тортів. Кондитери ж роблять висновки: схоже, це випадок, коли попікшись на молоці, наші чиновники вирішили дути й на воду.