Праця створена як науково-довідкове видання для лісівників та як навчально-методичний посібник для населення, фахівців лісового господарства і природоохоронців з метою підвищення екологічної освіченості і свідомості, — розповів редактор видання, к.с.н., доцент (кафедра екології НЛТУ України, Львів), координатор сектору лісового господарства Швейцарсько-українського проекту FORZA Микола Чернявський. За його словами, попередній "Посібник карпатського лісівника" був виданий ще 1980 (!) року. Оновлене видання "Порадник карпатського лісівника" містить 24 розділи, суттєво доповнене актуальними на сьогодні темами, зокрема "ГІС у лісовому господарстві", "Лісова сертифікація", "Охорона рослин", "Охорона тваринного світу" тощо. Над новим "Порадником карпатського лісівника" працювали Швейцарсько-український проект розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA разом з Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. До підготовки видання було залучено 40 фахівців-практиків та науковців з різних регіонів України. "Порадник" охоплює найважливіші питання щодо ведення лісового господарства і висвітлює сучасні досягнення практики лісового господарства з позицій наближеного до природи лісівництва", — каже Микола Чернявський. Наклад видання—1500 примірників. "Порадник карпатського лісівника" отримають 40 організацій в Україні, навчальні на наукові заклади, лісгоспи, бібліотеки.
Володимир Зварич, провідний інженер обласного управління лісового та мисливського господарства (ЗОУЛМГ) зауважив, що книга призначена не лише для лісівників, а й для екологів, студентів. У пораднику висвітлено нормативи, вимоги, поради з досвіду щодо лісового господарства — від насінництва до створення насаджень і застосування диференційованих систем ведення господарства в різних категоріях лісів Українських Карпат. Порадник допоможе в реалізації методів наближеного до природи лісівництва, яке наразі впроваджується в Україні. Їхня суть полягає у переході від суцільних рубок лісу до вибіркових рубок, що призведе до переформування лісів з одновікових на різновікові, на кшталт пралісів, — пояснив заступник начальника ЗОУЛМГ Олег Гойберг
Василь Феннич, директор Карпатської лісової науково-дослідної станції в м. Мукачево детальніше розповів про один із розділів книжки—лісову сертифікацію. "Це нове в лісовому господарстві, Україна поступово наближається до європейських підходів ведення лісового господарства. І закарпатські ліси одними з перших пройшли процедуру сертифікації. Загалом по області сертифіковано близько 492 тис. га лісів. "Такий підхід, зокрема, дає можливість усунути недоліки, наявні сьогодні в лісівництві, і працювати, враховуючи екологічні, економічні і соціальні аспекти лісо господарювання,-- каже Василь Феннич.
Автори посібника кажуть, що у майбутньому доцільно видати і другий том "Порадника карпатського лісівника" і додати теми "дендрологія", "рекреація", "деревинознавство", "лісова таксація" тощо.