Про це повідомила міністр праці та соціальної політики України Людмила Денисова під час неформальної зустрічі міністрів праці країн-членів Євросоюзу і держав-партнерів ЄС, яка відбулася в Женеві в рамках 98-ої сесії Міжнародної конференції праці (МКП), повідомили в прес-службі Мінпраці.
За словами міністра, за допомогою посередницьких структур щорік офіційно працевлаштовується лише незначна частина наших співвітчизників - 1-2% від загального числа трудових мігрантів, які працюють за кордоном.
Денисова вважає, що економічні та соціальні наслідки міграції робочої сили з України мають як позитивні, так і негативні моменти. Позитив - це зайнятість, збереження трудових навиків, можливість отримання доходів і надання допомоги своїй сім’ї. За різними оцінками, така допомога щорік складає від 2,5% до 5% ВВП, сказала міністр. Негатив, за її словами, - це відтік кваліфікованої робочої сили з України, руйнування у багатьох випадках сімейних стосунків, недостатній соціальний захист робітників-мігрантів, ризики пенсійного забезпечення.
Вона також відзначила, що сьогодні ситуація на ринку праці України є близькою до ситуації, що склалася в більшості європейських країн. Її дещо ускладнила світова фінансова криза. Проте тут вже спостерігається тенденція до уповільнення негативних процесів. Наприклад, як проінформувала Денисова, чисельність безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, зменшилася і складає на даний час майже 718 тис. осіб проти 930 тис. в січні 2009 року.