Торік фестиваль сподобався не всім і дістав порцію критики зокрема й від нашого видання. Зіпсували були враження й погода, і (на наш погляд) огріхи в організації. З погодою, каже один зі співорганізаторів Федір Шандор, не пощастило й цього року, але господарі свята, навчені гірким торішнім досвідом, доклали всіх зусиль, аби поляна, де відбувалася подія, не перетворилася на одну велику калюжу.
Що ж до самої програми, то вона була набагато ширшою, аніж торік і почалася ще 10 червня, коли в рамках "Єврокарпат" стартували юнацькі змагання зі спортивного орієнтування, організовані Закарпатським центром туризму. Взяли в них участь близько 200 дітей зі всієї України. Змагання тривали 4 дні й завершилися в неділю.
12 числа в Дубках відкрилося студентське наметове містечко, в якому оселилися (на відміну від минулого року) не лише студенти кафедри туризму УжНУ, але й представники таких же кафедр із ЗаКДУ та КМТУ. Насамперед спудеї на волонтерських засадах мали перейматися обслуговуванням фестивалю.
Свій табір мали й закарпатські еменесники, котрі тренували водолазів, альпіністів, вчили студентів їздити на рятувальних катерах, перебиратися по тросу через ріку тощо.
Та головними на фестивалі, звісно, були працівники туристичної сфери. Зокрема "Єврокарпати" відвідала асоціація виноробів зі Словаччини, яка презентувала Словацький винний шлях. Тут же було оголошено, що невдовзі їхній шлях об’єднається із Закарпатським і називатиметься "Спішська Капітула – Середнє" (Спішська Капітула – містечко в Словаччині. – Авт.) Також на "Єврокарпатах" презентували гастрономічний фільм "Подорожуємо смачним Закарпаттям".
У Дубки з’їхалися медороби, сировари, представники сувенірної продукції зі Львова, Чернівців, Івано-Франківська, репрезентанти зеленого туризму з майже всіх районів Закарпаття. Тож головну мету "Єврокарпат" виконано. Люди познайомилися, обмінялися візитками й інформацією, домовилися про співпрацю. А також піддали критиці деякі закарпатські фестивалі, які не виконують обіцянок, розданих в анонсах. Як наслідок, люди приїжджають, спокусившись на рекламу, і залишаються ні з чим. Одне слово, така несерйозність організаторів окремих фестивалів не з кращого боку презентує наш край.
А критикували другі "Єврокарпати" значно менше, аніж торік. Цього разу люди вже усвідомлювали, що він насамперед "для внутрішнього користування", тому не скаржилися на брак уваги до себе чи щось інше.
Тож "Єврокарпати" завершилися успішно, й представники туристичної сфери зустрінуться вже на інших фестивалях. Котрих, нагадаємо, в області проводиться вже 136. Найближчі – це ковальський фестиваль 27 червня, Парад наречених 28 червня та фестиваль голубців у селі Четово (Берегівщина) 5 липня. Останній, до речі, мав відбутися вже цих вихідних, але організатори, побоюючись не встигнути його підготувати як слід, вирішили, що краще буде провести захід пізніше, зате на гідному рівні.
Не Балоган 2009-06-17 / 17:19:00
Чому Ви не описуєте як балогівський чинуша,шеф обласного управління туризму Марченко весь час "синій" ходить на подібних фестивалях і нічого не тямить як в держслужбі, так і в туристичній справі.Хоча до чого це я- барвисті барвистих не чіпають(схоже це вже аксіома).Геть вас усіх уже час гнати Балог та Гаваші подібних в Закарпатті.
Ви мрієте нарватися на бан? Чи щоби вам взагалі заборонили доступ до сайту? Почитайте "Правила поведінки у рубриці коментарів" і, якщо вони не переконають вас у необхідності припинити словесний потік вашого незадоволення, спрямований на адресу Адміну, ви це отримаєте. :) Адмін