На жаль, для проведення цього заходу Закарпатська ОДА відмовилася надати зал (єдина в Україні) . Також не прийшли заступник голови обласної ради Брензович В.І., який мав відкрити семінар, та начальник управління АПВ Паук І.Ф.
Але працівники районних управлінь АПВ, голови районних рад, заступники голів районних рад, фермери, виробники, представники консервних заводів, представники громадських організацій прийшли на цю подію. Всього у роботі семінару взяло участь 103 учасники. Цю подію висвітлювала Закарпатська телерадіокомпанія та 4 газети, з яких дві угорськомовні. Це ті, кому не байдужа доля села і хто знає про роботу дорадчого центру „Терра Деі” і хто не подивився на те, що вихідний день і що треба проїхати 100-150 км до обласного центру.
Крім представників Старого Поля, до Ужгорода прибули представники дорадчої служби з сусіднього Підкарпатського воєводства (директор з Бохухвали Йожеф Вішкел та директор відділу економіки Тадеуш Плошай). Тобто, виробники могли познайомитися з дорадниками сусідньої області, домовитися про обмін інформацією з сусідами, тим більше ці зустрічі вже носять постійний характер.
Семінар відкрив керівник відділу управління АПВ Тереля В.І., який відзначив ту велику допомогу, яку надають польські дорадчі служби українським колегам в розбудові дорадчої служби в Україні.
Далі про роботу дорадчої служби в Україні, проблеми становлення та роботу дорадчого центру „Терра Деі” в Закарпатській області розповів виконавчий директор Омельченко О.А.
Потім взяли слово польські колеги, спочатку пан Зігмунд Керш, який розповів про розділення сфер компетенції та завдань сільськогосподарської політики РП та Загальної Сільськогосподарської Політики ЄС. Потім виступила Йанішка Катаржіна про зміни у польському господарстві з 1989 по 2006 роки.
Про вплив місцевого самоуправління на розвиток села розповів Бістрам Зенон.
Робота Агенцій Реструктуризації, Нерухомості та Ринку Землі була темою виступів Панімаж Аліції, Банашака Андрея та Старі Павел. Про перспективи розвитку польського сільського господарства на 2007-2013 роки розповіла Шіманська Єва. Завершив роботу пан Гайдук Антоні інформацією про пріоритети та напрями розвитку дорадництва в Польщі.
Потім був диспут, де було дуже багато запитань.
Завершився семінар обміном подарунків між українською та польською сторонами.
За словами заступника голови районної ради Ужгородського району, він ще не був на такому змістовному семінарі з питань сільського господарства і він тепер бачить, що без дорадників не має перспективи.
Цю тезу висловили майже всі учасники семінару.
А тому дорадчий центр „Терра Деі” дякує польській стороні за змістовний семінар, економічному факультету УжДУ за надане приміщення та інститут АПВ за допомогу у проведенні заходу.
"Громадський простір"
27 листопада 2006р.
Теги: