Закарпаття: На Тячівщині служба зайнятості допомагає долати наслідки кризи

Уже традиційним в нашому районі стало проведення ярмарків робітничих професій, організованих Тячівським районним центром зайнятості населення. Ось і нещодавно великий зал будинку культури вміщав усіх бажаючих, які зацікавлені в роботі чи її заміні. Для більшості служба зайнятості, як рятувальне коло, яке дає людині надію на виживання, веде пошук вільних робочих місць та пропонує їм працевлаштування, організовує проведення оплачуваних громадських робіт за рахунок коштів місцевого бюджету, що дає змогу отримати певні заходи.

Закарпаття: На Тячівщині служба зайнятості допомагає долати наслідки кризи

- Створення нових робочих місць наразі тлумачиться як процес формування нових організаційно-технічних умов зайнятості населення, процес створення передумов зростання продуктивності праці, – сказав, виступаючи, директор Тячівського районного центру зайнятості населення І.П.Ковач. – Однак, ситуація на ринку праці досить складна.

Майже самоліквідувалися такі підприємства, як ЗАТ “Буштинський ЛП”, ТОВ “Юлія”, Тарасівське ЛДК, Тересвянський завод продтоварів. Знизили виробництво Закарпатське ВВО, ВАТ “Електроавтоматика”, Закарпатський завод технологічного обладнання, ДП “Ламелла”, Солотвинський сольовий рудник та інші, що якраз негативно впливає на виконання заходів Програми зайнятості населення зі створення нових робочих місць та працевлаштування незайнятого населення.

Іван Петрович розповів аудиторії і про масове укриття обліку використання майнової сили, несплату податків за працюючих і наслідки, які вони мають для працівника.

На щастя, центр зайнятості не займає споглядацьку позицію. Виконує ті функції, які поклала на них держава, тобто надає консультації безробітним на семінарах про те, що краще бути працевлаштованим офіційно, ніж отримувати платню в конверті.

На Тячівщині служба зайнятості допомагає долати наслідки кризиТа, не дивлячись на окремі позитиви, приклади яких навів І.П.Ковач, ситуація в районі і на ринку праці залишається досить напруженою. Досить гострою проблемою є зайнятість сільського працездатного населення. Спад продуктивності праці на окремих підприємствах району призвів до різкого зростання безробіття внаслідок звільнення працівників із підприємств, установ та організацій, колективних сільськогосподарських підприємств. Найбільше потерпає молодь. Не знаходячи роботи, має три альтернативи: стати безробітним, мігрувати за кордон або піти у сферу неформальної зайнятості. А це насамперед девальвація набутих знань, знищення кваліфікації і гальмування професійного розвитку. Крім того, робочі місця, які пропонуються, часто не є соціально-захищеними.

Нині правомірно можемо говорити про відверту експлуатацію, змістом якої є невідповідність винагороди трудовим зусиллям працівника. Роботодавці практикують наднормові роботи без компенсації, зменшують ставки оплати під час випробувального терміну, здійснюють невиправдані переведення працівників, порушуючи їх інтереси. Унаслідок цього подібна зайнятість не приваблює, а скоріше відлякує працівників.

Начальник управління економіки РДА О.М.Публік, аналізуючи ситуацію, яка склалася на ринку професій у районі, дала реальну оцінку проблемі, вказала на суттєві причини безробіття.

– Інколи навіть за наявності вакансій безробітні часто відмовляються від запропонованої роботи, – підтвердила Оксана Михайлівна, – через низьку заробітну плату. Проте за кризових умов перспективи її підвищення передбачаються.

Затим слово було надане працедавцям.

Керівник відділу кадрів “Зеніт-текс“ М.І.Горничар розповіла про підприємство та умови, створені для  його працівників. 12 автобусів доставляють працівників із різних куточків району, до того ж поки що затримки із зарплатами тут не було. Її рівень залежить, найперше – від професіоналізму. Кількість і якість визначаються однаково прискіпливо, адже всі виготовлені вироби “поїдуть” до  Італії. Підприємство потребує швачок-мотористок, розкрійників.

На ремонтні роботи запрошував підприємець В.І.Гоблик (ПП “Янтар”). Тут також діє гуртовий склад-магазин, де теж потрібні працівники.

–  Зараз триває реконструкція кафе, тому на перспективу нам будуть потрібні бармени, офіціанти, кухарі, – додав п.Гоблик.

За сім років існування зросла й популярність “Авантекс-Україна” – підприємства легкої промисловості, що розташоване в Тячеві. Та наразі тут не вистачає робочої сили. Тому запрошують швачок різної кваліфікації. Причому і тих, хто має бажання вчитися спеціальності. Під час навчання виплачуватимуть ще й учнівські.

Відоме далеко за межами ПП “Династія”. Його представляла бухгалтер М.І.Стойка. Присутні мали змогу дізнатися про десятки нових напрямів, у яких зараз працює приватне підприємство: розвиток ресторанного, розважально-туристичного бізнесу, автоперевезення та ін. А це нові можливості для працевлаштування.

Працюють на перспективу – розширення і модернізацію і пекарі з Углі. Приватний підприємець М.І.Волос зауважив, що реалізація продукції збільшилася, відповідно потребують пекарів.

– Головне, як людина працює, – додав Михайло Іванович. – Відповідно буде зростати й зарплатня.

Цікаві, заманливі пропозиції прозвучали також від приватних підприємців "Ламелли" та інших.

Насамкінець усі, хто обрав собі роботу, яка припала до душі, спілкувалися із приватними підприємцями.

Тячівський районний центр зайнятості
01 червня 2009р.

Теги: Тячів, центр зайнятості, криза, безробіття, робота, ринок праці, ярмарок, роботодавці

НОВИНИ: Соціо

13:37
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
10:57
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Зацариніним Фото новина
21:30
У четвер у Росішці на Рахівщині попрощаються з Героєм, політв'язнем Іваном Мироном, що помер на 97 році життя Фото новина
18:06
/ 8
У Мукачеві за участі голови ОВА і мера відкрили 112-й в Україні McDonald's Фото новинаВідео новина
18:43
З російського полону повернулися п’ятеро закарпатців
11:15
/ 4
У Волосянці на Ужгородщині проведуть в останню дорогу Юрія Швайку, що поліг ще торік у серпні на Харківщині Фото новина
23:54
/ 6
ВІДЕОФАКТ. Біля Мукачева трасою Київ – Чоп гуляв лось
» Всі новини