Треба відзначити, що за останній час з’явилося кілька важливих праць про театральне мистецтво на Закарпатті різних авторів. Але 300-сторінкова монографія провідного актора і режисера Гната Ігнатовича, який багато років віддав Закарпатському обласному українському музично-драматичному театру, посідає особливе місце. Адже написана вона ще була у 1971 році і чекала майже сорок років на свою появу.
Гнат Ігнатович назвав свою книжку "Від гасниці до рампи: нариси з історії українського театру на Закарпатті". Сама назва засвідчує про концептуальний підхід театрознавця до вивчення теми. І справді у своїй праці він простежує всі віхи театрального розвитку краю. Уже самі розділи книжки говорять, як це відбувалося: "Аматорський театр", "Дитячі шкільні вистави", "Драматичні гуртки студентів і школярів", "Руський театр", "Земський театр", "Театр і окупація", "Театр Закарпатської України".
Книжка, яка вийшла у "Поліграф центрі "Ліра" стараннями родини Гната Ігнатовича, має чимало цінних додатків, ілюстрацій, покажчик персоналій. Вихід цієї справді неоціненної праці закарпатського театрознавця є знаковою подією для української культури.