Про це "Закарпаття online" повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації.
Як відзначив Михайло Кічковський, з моменту домовленостей, досягнутих під час попереднього візиту делегації Височіни у березні цього року, вже є чимало напрацювань.
Метою ж нинішнього візиту чеської делегації є підготовка спільних проектів реконструкції шкіл у селах Лазещина та Стримба, що на Рахівщині, а також реконструкція філії Вільшанського дитячого будинку "Парасолька" у Тячеві. Аби реалізувати спільні проекти, надавати одноразову або систематичну фінансову, матеріальну, іншу допомогу, був створений благодійний фонд "Віза".
Кошторисна вартість реконструкції філії Вільшанського дитбудинку "Парасолька" становить понад 10 млн. гривень. Як повідомив начальник головного управління праці та соціального захисту населення Віктор Мацола, це спільний швейцарсько-чесько-український проект. Установу планується відкрити до кінця року. В Україні це буде перший подібний заклад європейського рівня.
У Лазещинській школі передбачається будівництво котельні, санвузлу, створення бази для підведення каналізації та води. А у навчальному закладі в с. Стримба планується замінити систему опалення, встановити нову котельню. Торік рада краю Височіна виділила 4,7 млн. чеських крон (800 тис. грн.) для реалізації проектів встановлення у цих двох школах теплозберігаючих вікон та дверей. З бюджету Рахівського району на ці цілі також було виділено 320 тисяч гривень.
"Сподіваємось, наша співпраця вийде на нові обрії, – зауважив Михайло Кічковський. – Можливо, удасться залучити до співробітництва й інші благодійні організації європейських країн".
Також на зустрічі сторони обговорили питання транскордонного співробітництва. Як повідомив начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму облдержадміністрації Ернест Нусер, у нинішніх умовах важливо налагоджувати саме міжрегіональні економічні зв’язки. Тож варто проводити заходи, які б сприяли розвитку спільних економічних проектів поруч із гуманітарними. Крім участі сторін у туристичних виставках, інвестиційному форумі, було розглянуто перспективи представлення можливостей Закарпаття у Височіні, а чеського краю – на Закарпатті. Чимало уваги приділили і туристичній галузі, наголошувалося і на обміні досвідом в облаштуванні туристичних маршрутів, зокрема у Карпатах. Проектом створення міжнародного замкнутого туристичного маршруту “Карпатський Єврорегіон”, схваленого та затвердженого на засіданні міжрегіональної асоціації “Карпатський Єврорегіон”, передбачається туристичний маршрут, який пролягатиме територіями п'яти країн. Аби туристи мали змогу через Українські Карпати потрапити на румунську, польську чи словацьку територію, планується відкриття нових КПП, зокрема на українсько-польському, українсько-словацькому та українсько-румунському кордонах.
Учасники зустрічі також обговорили низку соціальних питань, торкнулися проблем охорони навколишнього середовища тощо. Сторони підтвердили свою готовність до нових форм співпраці.