У творчій долі Михайла чи не вирішальну роль відіграли його наставники й учителі. В Ужгородській музичній школі та музичному училищі це передусім композитор І. Мартон, а також М. Антоненко, 3. Лендєл, Б. Білей. У Львівській консерваторії він багато почерпнув від професора Л. Мазепи та М. Арбіта, який викладав у вузі оркестрове диригування. Нині за плечима М.Керецмана власний багатий досвід педагогічної та творчої роботи як в Ужгородському музучилищі, так і в Закарпатській обласній філармонії, в музичних школах, самодіяльних колективах. Серед його учнів чимало талановитих музикантів, зокрема керівник ансамблю старовинної музики, лауреат міжнародних конкурсів Степан Тихоненко, і диригент Національного академічного симфонічного оркестру, переможець Всеукраїнського конкурсу диригентів ім. С. Турчака Віктор Плоскіна, і лауреат міжнародного конкурсу Сергій Хваста... Його творчий доробок свого часу гідно оцінили заслужений працівник культури України Василь Габорець, член Національної ліги українських композиторів Василь Кобаль та інші культурологи.
Днями в обласній філармонії з нагоди 70-річчя Михайла Керецмана відбувся його творчий вечір. Мистецька громадськість краю вшановувала ювіляра, а він звітував про зроблене. Вечір став святом мистецтва: гості почули його твори у виконанні камерного оркестру обласної філармонії (керівник -заслужений артист України Владислав Юрош), інструментального ансамблю "Гармонія" (керівник Петро Матій), симфонічного оркестру обласної філармонії (диригент Олена Короленко), а також кілька пісень заспівали народні артисти України Петро Матій, Марія Зубанич та заслужена артистка України Оксана Іпьницька. Привітати ювіляра приїхали гості з Перечинщини.
У рамках вечора відбулася презентація збірки пісень ювіляра "Беру гуслі в руки", що нещодавно вийшла друком у видавництві "ТУРпрес" у Перечині.