Михайло Кічковський інформував про хід виконання ухвалених рішень 38 засідання Ради „Карпатського Єврорегіону“ або першого робочого засідання Ради в новому форматі, яке відбулося 30 жовтня 2008 р. в м.Ужгороді. Оскільки відповідно до Статуту Міжрегіональної асоціації „Карпатський Єврорегіон“ весною торік словацька сторона головування на наступні два роки офіційно передала українській.
Розповів Михайло Михайлович і про підготовку до проведення міжнародної конференції „Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи”, яка проходитиме в м. Ужгороді 17-18 вересня ц.р. Позаяк 2 березня 2009 року на засіданні Комітету з питань сталого розвитку Конгресу було презентовано звіт „Сталий розвиток гірських регіонів на досвіді Карпатського регіону”, а також діяльність української делегації з підготовки Резолюції та Рекомендації з цього питання й проведення в Україні відповідної міжнародної науково-практичної конференції, то на 16-й пленарній сесії Конгресу РЄ представники 47 країн-учасниць підтримали зазначену ініціативу, а Бюро Конгресу РЄ прийняло рішення надати цьому заходу статус міжнародної конференції. Вже одержано згоду на участь у ній, – зазначив М.Кічковський, – майже від 50 вітчизняних та зарубіжних доповідачів. До її проведення залучено науковців Інституту регіональних досліджень НАН України та Інституту екології Карпат НАН України, Ужгородського національного університету, інших наукових установ і організацій. М.М.Кічковський також доповів про хід підготовки до чергового 39-го засідання Ради „Карпатського Єврорегіону“.
Відповідно до порядку денного засідання Української Національної ради Карпатського Єврорегіону його учасники затвердили Положення про Українську Національну Раду Карпатського Єврорегіону та Положення про Національне представництво України в Карпатському Єврорегіоні. Йшлося й екологічні проблеми Карпатського регіону. Причини їх виникнення та засоби подолання повеней розкрив академік Академії екологічних наук України, доктор геолого-мінералістичних наук, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег Адаменко.
Виконавчий директор Національного Представництва України Галина Литвин інформувала про перспективи залучення міжнародної технічної допомоги для розвитку Карпатського Єврорегіону, в тому числі у рамках Європейського інструменту партнерства і добросусідства.