Заздалегідь підготувалися до свята дитячої книги і в росвигівському філіалі центральної бібліотеки. Тетяна Григорівна Де-м'янчук разом з Наталією Василівною Карпинець розробили захоплюючий сценарій, належно оформили приміщення. Хоч варто сказати, що в читальному залі є і постійні стендові експозиції та альманахи з інформацією про історичні й пам'ятні дати, про духовну й культурну спадщину Мукачева, а також виставки, присвячені ювілеям видатних письменників. Привертають увагу різнокольорові дитячі малюнки та... розкішні живі квіти.
Читальний зал сьомого філіалу переповнили вихованці дошкільного навчального закладу № 8. Малят супроводжували вихователі Олена Віталіївна Гузь та Оксана Василівна Прийме. Вела програму бібліотекар Тетяна Григорівна Дем'янчук. В спілкуванні з присутніми вона виявила обізнаність, тактовність, старанність та самовідданість бібліотечній справі. А сяючі очі й щасливі Посмішки дітвори були цьому підтвердженням. Далі дошкільнятам читали вірші учні тринадцятої та одинадцятої шкіл: Каріна Горзов, Настя Дулова, Тамара Шевчук, Руслан Бапаж, Крістіна Малеш, Юля Тодося, Людмила Балаж та інші.
Жваві й допитливі дошкільнята добре орієнтуються в межах відведеної для них програми, а це - висока оцінка старанням їх вихователів, які привчають діток аналізувати почуте зі сторінок книжки, спонукають до самостійного мислення.
- Не завжди вдається зацікавити малят книгою, - сказала Олена Гузь. - Інколи доводиться переконувати їх, що саме книга допоможе побачити й полюбити красу навкруг себе, навчить спілкуватися, дружити, а згодом допоможе вибрати професію.
З колегою погодилася й Оксана Прийма. Та ще й додала:
- Ми зобов'язані подбати про те, щоб наші вихованці вільно переповідали казки, чітко декламували вірші письменників минулого століття й сучасних авторів, маємо навчити дітей любити Україну, шанувати людей і, звісно, не цуратися роботи...
Період підготовки дітей до школи, хоч і складний, проте змістовний, цікавий, і дітки не підвели своїх виховательок: інтелектуальна гра, яку для малечі організували бібліотекарі, тривала довше, аніж передбачалося. Дошкільнята з ентузіазмом вигукували імена героїв казок, легко відгадували чий та з якої казки одяг або взуття, що були зображені на малюнку; навіть зголошувалися розповідати казки.
Наприкінці свята Олена Віталіївна зібрала малят біля стендів, де розтлумачувала своїм вихованцям зміст і значення фотознімків. Діти багато запитували і виходили з читального залу вельми неохоче.
- Найближчим часом вони повернуться до бібліотеки вже з батьками, бабусями чи дідусями, - запевнила методист Мукачівської міської центральної бібліотеки Лариса Дмитрівна Барлет, - і стануть активними читачами.
Лариса Дмитрівна саме шукала джерела потрібної інформації для дорослого відвідувача бібліотеки. Вона переглянула з півтора десятка книг, поки відстежипа кілька найзмістовні-ших і найновіших текстів, які й запропонувала читачеві.
Безперечно, бібліотека - живильне середовище для польоту творчої фантазії. А лагідність, веселкова барвистість художнього слова, щирість почуттів на сторінках, зокрема, дитячої книжки - не тільки зачарують, але й збагатять знаннями, свіжістю думки.