Правоохоронці порушили кримінальну справу за фактом шахрайства. Ошуканих закарпатців нараховують сотнями, а суми сплачені краянами -- вимірюються мільйонами гривень. У числі ошуканих – 62-річний Володимир Ільков. Пенсіонер вирішив купити новий автомобіль, та сплатити усю суму одразу не мав можливості. Тож коли на очі потрапила реклама однієї із фірм, яка пропонувала кредит усього за 1,7 відсотка річних аж на п’ятнадцять років, ужгородець не вагаючись звернувся до її директора. Під час зустрічі чоловіку пообіцяли, якщо він сплатить десять відсотків від вартості автомобіля, отримає 50 тисяч на його придбання.
Пенсіонер з Ужгорода хотів придбати авто у кредит, а залишився ні з чим. “Сплатив сім тисяч гривень, та обіцяних коштів так й не отримав, -- зітхає пенсіонер. – Спочатку сказали зачекати з місяць, поки оформлять усі папери. Та час минав, а грошей не було, коли ж навідався до установи її офіс був на замку. Де поділося її керівництво й досі невідомо”.
Спокусившись на малі відсотки кредиту, ужгородець потрапив на гачок шахраїв. Офіс фірми розташовувався в Ужгороді. Її сусіди кажуть, що орендарі працювали протягом трьох місяців, а потім раптово зникли. Коли угоду перевірили фахівці, виявилося, що про видачу кредитної суми готівкою після сплати 10 відсотків в умовах договору -- ані слова. А усні обіцянки, документально не закріплені, тож шахраїв важко буде приволікти до відповідальності.
“Маємо схему, за якою працюють шахраї-професіонали, -- пояснюють в управлінні ДСБЕЗ УМВСУ в Закарпатській області. -- Консультантів набирають з числа досвідчених психологів, які під час розмови формують у людини враження вигідності укладення угоди. Коли ж людина хоче ознайомитися зі змістом угоди, під різними приводами відволікають її увагу”.
Щоб не потрапити у тенета шахраїв, правоохоронці радять не вірити низьким відсоткам й запитувати у фірми ліцензію на видачу кредитів, які в Україні можуть давати лише банки та кредитні спілки.