Нагадаємо, що сказ належить до особливо небезпечних інфекційних недуг. На нього хворіють як свійські та дикі тварини, так і люди. Він уражає центральну нервову систему і має летальні наслідки. Отже, аби сказ не мав жодних шансів, треба постійно бути напоготові.
Одним із факторів поширення захворювання серед тварин та потенційною загрозою зараження людей є велика кількість безпритульних тварин у нашому місті, каже Юрій Сенинець, начальник управління ветеринарної медицини м. Ужгорода. І не останню роль у зростанні їхнього числа відіграють люди, котрі часто з різних причин, не задумуючись про наслідки, просто викидають на вулицю домашніх тварин, які раптом стали їм непотрібними. Аби таких тварин стало менше, слід цю проблему розв’язувати в комплексі, вважає Юрій Михайлович, із залученням комунальних служб, благодійних фондів та організацій, шляхом створення притулків. Чимала роль відводиться пропаганді гуманного ставлення городян до братів наших менших.
Ефективним методом протистояння сказу є щеплення. І міські ветеринари активно працюють у цьому напрямі. Річний план вакцинації вони виконали за 10 місяців. Проте їх непокоять факти безпідставних відмов від щеплень господарів т.зв. сторожових собак, яких утримують на територіях підприємств, установ різних форм власності та охоронних фірм. Разом із тим в управлінні наголошують: незважаючи на план, скільки б не було собак, вакцинованою буде кожна. Причому безкоштовно. А зроблять щеплення вашому улюбенцю будь-якого дня, крім суботи та неділі, в Ужгородській міській лікарні ветеринарної медицини на вул. Золотій, 24.
"Мукачево.net" із посиланням на газету "Ужгород"
13 листопада 2006р.
Теги: