Малі проекти, які презентувалися, розробляються у рамках навчальної програми з проектного менеджменту, що проводиться проектом партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток" спільно з Закарпатською облдержадміністрацією. З жовтня 2008 року розпочалася навчальна програма для державних службовців середньої ланки з керування та впровадження малих проектів (проектного менеджменту) як механізму реалізації короткотермінових завдань Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року. З цією метою було відібрано 27 малих проектів з різних районів Закарпаття, розробники яких беруть участь у навчальній програмі. " 15 проектів вже розроблено на дуже хорошому рівні,--каже Світлана Слава, регіональний експерт проекту партнерства "Канада-Україна" "Регіональне врядування та розвиток",-- ми допомагаємо ініціативним групам з різних районів Закарпаття розробляти інвестиційні проекти для реалізації важливих справ. "Проект "Канада-Україна" має на меті не замінити органи влади, а допомогти у тих сферах, де працівники через завантаженість чи інші ситуативні проблеми не можуть зайнятися вирішенням тих чи інших питань", — зауважила Світлана Слава.
Головний спеціаліст сектору торгівлі та зовнішньоекономічної діяльності управління економіки Рахівської райдержадміністрації Єва Репарук розповіла детальніше про створення "Європейського спільного дому". Проект передбачає надання під одним дахом цілого ряду послуг – культурного, освітнього плану, навіть створення дитсадка для дітей представників національних меншин. "Наразі на наші партнерські пропозиції відгукнулися представники Угорщини, Словаччини та Румунії. Сподіваємося також на фінансування з різноманітних європейських фондів,-- каже Єва Репарук". Вартість проекту—650 тис.грн.
Ще один проект –"Створення Всеукраїнського центру сходження на Говерлу на Рахівщині"-- дасть можливість інформувати туристів про наявні можливості подорожей у горах, застерігатиме від небажаних наслідків та допомагатиме безпечно почуватися при подорожах. Зокрема, планується запустити систему електронного контролю за туристами, які відвідують Говерлу, щоб запобігти нещасним випадкам. Центр створюватиметься у співпраці з Карпатським біосферним заповідником та у співпраці із Швейцарсько-українським проектом розвитку лісового господарства FORZA. За словами Єви Репарук, проект цікавий ще й застосуванням інноваційних технологій, зокрема використанням сонячної енергії. Такі новації разом із впровадженням системи електронного контролю значно здорожують вартість проекту, яка становить на сьогодні близько мільйона доларів США.
Василь Петровцій, головний спеціаліст управління економіки Іршавської райдержадміністрації повідомив про ініціативи іршавської громади стосовно створення у райцентрі реабілітаційного центру для людей з обмеженими фізичними можливостями. Мета проекту — реальна допомога ти людям, які її потребують та зменшення психологічної напруги для їхніх рідних. У центрі працюватимуть 18 осіб. Найімовірніше, центр створять у селі Кам’янське. Тут зможуть одночасно оздоровлюватися 24 інваліди. "На жаль, кількість інвалідів на Іршавщині зростає (2951 людина у 2007 році та 3038 осіб у 2008-му)",-- каже Василь Петровцій. За рік реабілітацію у центрі зможуть пройти 384 людини. Вартість проекту — близько 1млн. 72 тис. грн.