Рівно через 70 років на сцені облмуздрамтеатру прийдешнє покоління побачило виставу про життя і смерть того, хто під страшними тортурами не зрадив рідний народ, рідну землю - Карпатську Україну. Це — Августин Волошин.
За годину до показу вистави журналісти поспілкувалися з автором п'єси Іваном Козаком. Він каже, що п'єса писалася важко, та й тема Карпатської України, її головного героя - Августина Волошина досить складна. Довелося чимало читати і вивчати, знайомитися з багатьма джерелами, у тому числі протоколами, аби образ вийшов переконливим.
Журналістам про виставу розповіли і завліт облмуздрамтеатру Василь Кобаль, і хореограф, заслужений працівник культури України Михайло Сачко.
...Глядацька зала переповнена! В ній зібралася вся інтелігенція міста! Нарешті відкривається завіса. Вистава розпочинається з гнітючої темряви Лефортов-ської в'язниці у Москві. Головного персонажа Августина Волошина грає народний артист України Анатолій Філіппов.
Червоне, чорне, біле - основні кольори вистави, які символізують кров, страх, біль. А ще - боротьбу, руїну, надію! Вся вистава прошита спогадами Августина Волошина про своє дитинство, рідний край. Усі вони такі мальовничі, квітучі, мелодійні і пісенні! А головне - настільки реальні келечинські Різдво і Великдень, мамка і батько, дитячі мрії, які здійснилися і повели його в доросле життя, що здається: головний герой не помічає страшної буденності, яка його оточує. Водночас ці спогади поєднуються з жорстокою реальністю в'язниці, допитів, катування, знущання сталінсько-беріївських катів над сином Срібної Землі.
Вистава закінчується трагічно: вбивством Августина Волошина. Але навіть там, у неволі і стражданнях, він благословляє свій рідний народ...
orandzmajdannik 2009-03-23 / 11:42:00
А інакше і бути не могло,хіба те що робиться не щиро,може бути талановитим.В останій час на Закарпатті займаються примітивною коньюктурою,щоб сподобатись Київу.Так і далі тримайтеся любі друзі.
Для МК 2009-03-23 / 11:06:00
Примітивна сценографія, нуль режисури, автор ніякого відношення з драмутургією не мав ніколи. Замовна акція. Мертвонароджений проект.