За статистикою, найбільша кількість травмувань дітлахів припадає на канікулярний період. Наразі особливої гостроти набуває питання безпечної поведінки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят, де існує небезпека з необережним поводженням з піротехнічними виробами, поведінка на водних об’єктах, дитячі пустощі з вогнем і т. ін.
Аби запобігти такому розвитку подій освітяни та рятувальники щороку об’єднують свої зусилля та проводять різноманітні заходи.
У кожному навчальному закладі їх проводять по-своєму, до кожної вікової групи викладачі готують відповідні програми опановування знань безпечної поведінки. Для того, щоб не перетворити Тиждень безпеки життєдіяльності в якийсь рутинний захід, його організатори дійшли згоди, що він проводитиметься за допомогою конкурсів, вікторин, рольових ігор та інших форм роботи з дітьми.
Школярів навчають основних правил поведінки в побуті, на транспорті, автошляхах та залізниці, правил обережної поведінки на льоду, при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами, під час подорожі до лісу, при виникненні пожежі, під час грози, сильного вітру, шквалів, при виявленні розливу ртуті, при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами або виявленні невідомих предметів. Також організовуються екскурсії школярів у підрозділи пожежно-рятувальної служби.
Не оминають заходи і батьків. За участі працівників МНС в школах проводять батьківські збори, де розглядаються питання безпеки дитини.
В головному управлінні МНС України в Закарпатській області вважають, що проведення роз’яснювальної роботи серед дітей у майбутньому дасть можливість спинити шкалу зростання кількості травмованих та загиблих дітей під час виникнення різного роду надзвичайних ситуацій чи пожеж та виховати у них культуру безпечної поведінки.