Закарпатські журналісти побували в сертифікованих лісах Великоберезнянщини

Виїзний прес-тур у ліси Великоберзнянщини ініціювало Регіональне молодіжне екологічне об’єднання «ЕКОСФЕРА» під егідою Всесвітнього фонду дикої природи (WWF-DCP).

Закарпатські журналісти побували в сертифікованих лісах Великоберезнянщини

Тур проходив у лісах Великоберезнянського держлісгоспу, який у 2005 році отримав сертифікат від Лісової Наглядової Ради (FSC) у рамках всесвітнього неурядового руху лісової сертифікації. Сьогодні у рамках даного процесу здійснюється робота з визначення лісів, особливо цінних для збереження. Такі ліси отримають відповідний статус, що забезпечуватиме їм особливий підхід у веденні господарства.

Головний лісничий Великоберезнянського держлісгоспу Ольга Олень продемонструвала журналістам одну з сертифікованих ділянок у Костинському лісництві, що входить до Ужгородського національного парку. «Ліси на цій ділянці виконують надзвичайно важливу водозахисну функцію,-- розповідає головний лісничий.—Водою із джерел на цій ділянці—Термачового потоку --користується весь Великий Березний та навколишні села. Тому тут режим ведення лісового господарства –обмежений, проводяться тільки санітарні рубки та рубки догляду за молодняком».

За словами Президента РМЕО «Екосфера» Оксани Станкевич, на сьогодні лісова сертифікація у всьому світі розвивається за кількома міжнародними схемами, найбільш поширеною з яких вважається схема міжнародної неурядової організації – Лісової наглядової ради (FSC). Лісова сертифікація є добровільною ініціативою, яка спрямована на поліпшення діяльності лісогосподарського підприємства та наближення практики ведення лісового господарства до рівня, який відповідав би вимогам сталого розвитку – розвитку, за якого майбутні покоління мали б такі самі можливості для життєдіяльності, як і сучасні.

«Це процедура,--розповідає Оксана Станкевич,-- під час якої третя незалежна сторона засвідчує відповідність системи ведення лісового господарства встановленим екологічним, економічним та соціальним стандартам».
Головний лісничий Ольга Олень підтверджує, що згідно з вимогами лісової сертифікації йдеться не тільки про природозберігаючі технології, але й більшу співпрацю з населенням, для яких ліс — основне джерело життя.

Лісова сертифікація, як всесвітній громадський рух, виникла наприкінці 80-х років ХХ ст. у зв’язку з деградацією та значним скороченням площ лісів у планетарному масштабі, відповідно, втратами біологічного різноманіття та великими обсягами незаконно добутої деревини на світовому ринку.

Ці проблеми першими почали порушувати світові природоохоронні неурядові організації (екоНУО), через акції протесту, бойкотуючи нелегальну деревину з тропічних країн. Вони ініціювали відкритий діалог щодо пошуку компромісу, запрошуючи до обговорення представників лісогосподарських структур та деревообробного бізнесу, котрі до того охоче купували дешеву нелегальну деревину.

Сьогодні лісова сертифікація вирішує значно ширший спектр питань розвитку лісового сектору у світі: мова йде не тільки про запобігання браконьєрському вирубуванню лісів, але й про гармонізацію екологічних, економічних та соціальних аспектів ведення  лісового господарства.

Лісова сертифікація ставить високі вимоги до організації ведення лісового господарства лісогосподарськими підприємствами. Це стосується питань взаємодії з місцевим населенням лісових територій, соціального захисту працівників лісу, розвитку лісової інфраструктури та природозберігаючих технологій лісозаготівлі, наближеного до природи лісівництва, зміни підходів до маркетингу лісової продукції.

17 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:33
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
» Всі новини