Закарпатські журналісти побували в сертифікованих лісах Великоберезнянщини

Виїзний прес-тур у ліси Великоберзнянщини ініціювало Регіональне молодіжне екологічне об’єднання «ЕКОСФЕРА» під егідою Всесвітнього фонду дикої природи (WWF-DCP).

Закарпатські журналісти побували в сертифікованих лісах Великоберезнянщини

Тур проходив у лісах Великоберезнянського держлісгоспу, який у 2005 році отримав сертифікат від Лісової Наглядової Ради (FSC) у рамках всесвітнього неурядового руху лісової сертифікації. Сьогодні у рамках даного процесу здійснюється робота з визначення лісів, особливо цінних для збереження. Такі ліси отримають відповідний статус, що забезпечуватиме їм особливий підхід у веденні господарства.

Головний лісничий Великоберезнянського держлісгоспу Ольга Олень продемонструвала журналістам одну з сертифікованих ділянок у Костинському лісництві, що входить до Ужгородського національного парку. «Ліси на цій ділянці виконують надзвичайно важливу водозахисну функцію,-- розповідає головний лісничий.—Водою із джерел на цій ділянці—Термачового потоку --користується весь Великий Березний та навколишні села. Тому тут режим ведення лісового господарства –обмежений, проводяться тільки санітарні рубки та рубки догляду за молодняком».

За словами Президента РМЕО «Екосфера» Оксани Станкевич, на сьогодні лісова сертифікація у всьому світі розвивається за кількома міжнародними схемами, найбільш поширеною з яких вважається схема міжнародної неурядової організації – Лісової наглядової ради (FSC). Лісова сертифікація є добровільною ініціативою, яка спрямована на поліпшення діяльності лісогосподарського підприємства та наближення практики ведення лісового господарства до рівня, який відповідав би вимогам сталого розвитку – розвитку, за якого майбутні покоління мали б такі самі можливості для життєдіяльності, як і сучасні.

«Це процедура,--розповідає Оксана Станкевич,-- під час якої третя незалежна сторона засвідчує відповідність системи ведення лісового господарства встановленим екологічним, економічним та соціальним стандартам».
Головний лісничий Ольга Олень підтверджує, що згідно з вимогами лісової сертифікації йдеться не тільки про природозберігаючі технології, але й більшу співпрацю з населенням, для яких ліс — основне джерело життя.

Лісова сертифікація, як всесвітній громадський рух, виникла наприкінці 80-х років ХХ ст. у зв’язку з деградацією та значним скороченням площ лісів у планетарному масштабі, відповідно, втратами біологічного різноманіття та великими обсягами незаконно добутої деревини на світовому ринку.

Ці проблеми першими почали порушувати світові природоохоронні неурядові організації (екоНУО), через акції протесту, бойкотуючи нелегальну деревину з тропічних країн. Вони ініціювали відкритий діалог щодо пошуку компромісу, запрошуючи до обговорення представників лісогосподарських структур та деревообробного бізнесу, котрі до того охоче купували дешеву нелегальну деревину.

Сьогодні лісова сертифікація вирішує значно ширший спектр питань розвитку лісового сектору у світі: мова йде не тільки про запобігання браконьєрському вирубуванню лісів, але й про гармонізацію екологічних, економічних та соціальних аспектів ведення  лісового господарства.

Лісова сертифікація ставить високі вимоги до організації ведення лісового господарства лісогосподарськими підприємствами. Це стосується питань взаємодії з місцевим населенням лісових територій, соціального захисту працівників лісу, розвитку лісової інфраструктури та природозберігаючих технологій лісозаготівлі, наближеного до природи лісівництва, зміни підходів до маркетингу лісової продукції.

17 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини