Як уже повідомлялось, Закарпатське РВ АМУ у партнерстві з Жешувською Агенцією регіонального розвитку (Польща) виконує проект „Розвиток транскордонного ділового співробітництва в прикордонних регіонах” у рамках Програми Добросусідства ЄС „Польща–Україна–Білорусь”. Під час заходу проведено також семінар „Підприємницьке середовище в Україні” та надані різносторонні консультації з питань започаткування бізнесу, оподаткування і звітності у підприємницькій діяльності, використання можливостей дозвільної системи і дотримання владою норм регуляторного законодавства тощо. Підприємці отримали можливість в режимі „круглого столу” поспілкуватися як з експертами і консультантами, так і з представниками дозвільних служб і профільних управлінь Тячівської РДА. Загалом у семінарі взяло участь 35 підприємців Тячівського району. Вони отримали інформацію і про плановані заходи проекту щодо відвідання Польщі з навчальними бізнес-турами у лютому-березні 2009 р.
Впродовж усього заходу, що загалом пройшов у насиченій діловим і професійним інтересом атмосфері, звучали нотки глибокого занепокоєння підприємців надзвичайно серйозними проявами фінансово-економічної кризи. І перш за все – у сфері здійснення банківсько-фінансових операцій, некерованого і непрогнозованого підвищення курсу валютного обміну, що робить звичні операції і кредитні взаємини з банками збитковими і невигідними для ведення бізнесу. При цьому жодних обнадійливих чи будь-яких інших прогнозів чи рекомендацій з боку економічних владних структур як на центральному, так і на регіональному чи місцевому рівнях не надходить. І що ж далі? Рятування окремих комерційних банків за рахунок міжнародних позик і заклики до бізнесу і громадян щодо тотальної економії та стійкості до паніки?
Між тим самозайнятість населення, розвиток малого і середнього бізнесу із залученням інвестиційних коштів заробітчан стали помітним фактором економічного розвитку Тячівщини. Якщо криза зупинить чи суттєво обмежить можливості цієї інвестиційної складової, у т.ч. через параліч вітчизняної банківсько-кредитної системи, то соціальне становище громад Тячівщини швидко погіршуватиметься. Не кращою є ситуація і в інших регіонах Закарпаття. Та безвихідних ситуацій не буває. Отже, потрібні продумані й ефективні антикризові заходи, скоординовані як з політикою Уряду, так і регіональною та місцевою специфікою економічного розвитку.