"Зміст виступу президента України Віктора Ющенко на з'їзді партії "Наша Україна" - змінити керівництво. Як? Питання підвішено. Чому Ющенко поступив так, публічно звинувативши керівництво в бездіяльності? Якби почалося обговорення, делегати фактично "протягнули" б знову старе керівництво, оскільки багато хто приїхав вже із заготовленими рішеннями. Тому Ющенко натискувало на "паузу", щоб нові рішення встигли дозріти", — вважає В.Пащенко.
"Виступ Ющенка був несподіваним, і в деякій мірі навіть виглядав дивно, не зовсім зрозуміло. Адже на з'їзд приїхали близько 1000 делегатів зі всієї України, а тут після 30 хвилин оголошена тритижнева перерва, — відзначив В.Пащенко. — За великим рахунком, це порушення всіх процедур. По суті, з'їзд навіть не відкрили. Склалося враження, що Ющенко мав інші наміри — відмовитися від почесного головування в партії. Але, оскільки його зустріли дуже тепло, аплодисментами і вітаннями, як на Майдані, він передумав і заявив, що у відставку повинне піти керівництво партії. Таку версію висловили делегати від Закарпаття. На мою думку, Ющенко — людина іншого типу. Традиційно, політична боротьба ведеться нашіптуванням на вухо президенту. Проте Ющенко не схильний відразу реагувати, тому його реакцію важко передбачити. Всі задаються питанням: чому він виступив публічно? Я вважаю, саме це в його стилі — обговорювати такі речі публічно. Мета такого виступу: щоб 2-3 тижні його слова покрутилися в головах, були осмислені і переросли в реальне рішення, прийняте не політрадою, а демократично".
"Що стосується власних вражень від з'їзду, то, як мені здається, Третяков, Порошенко, Мартиненко після слів Ющенка перебували в шоці. Вони явно не чекали такого повороту", - відзначив політолог.
"За великим рахунком, "Нашу Україну" складають три групи, що змагаються між собою. Перша, так звані "любі друзі" - представники великого бізнесу. Їх інтереси представляє Роман Безсмертний. Фактично, вони більше за інших керували партією. Політики такого типу нічим не відрізняються від представників тієї ж Партії регіонів або Блоку Юлії Тімошенко. Це об'єднання бізнес-груп, що ставить перед собою прагматичні цілі. Проте, неправильно зараз "всіх собак повісити" на "любих друзів". Вони, до речі, організаційно і практично більше зробили для Майдана, ніж націонал-патріотичне крило "Нашої України". Останні є другою групою, так званою ідейною. Третя група — це молоді прагматики, представники дрібного бізнесу і управлінці. Реально за владу борються представники першої і третьої груп. До кого приєднаються націонал-патріоти, ті й виграють", - вважає В.Пащенко.
Нагадаємо, 21 жовтня, відразу після виступу почесного голови партії Народний Союз "Наша Україна" (НСНУ) Віктора Ющенка, в роботі ІІІ з'їзду НСНУ була оголошена перерва на три тижні. "Президент попросив створити робочі групи, щоб проаналізувати ситуацію і напрацювати документи щодо позиції партії і її керівних органів. Тому я оголошую перерву в роботі з'їзду на три тижні", - заявив відразу після виступу Віктора Ющенка голова поради НСНУ Роман Безсмертний.
ІА "REGNUM"
24 жовтня 2006р.
Теги: