Угорська революція 1956 року була першою спробою повалити тоталітарний режим у Європі, повідомили "Закарпаття online" у прес-службі Закарпатського державного університету. Радянська преса трактувала ті події як контрвиступ проти соціалістичного режиму, а вторгнення радянських військ на територію чужої країни - як допомогу братньому угорському народу. Лише 1989 року у Будапешті Борис Єльцин привселюдно вибачився за втручання Радянського Союзу у державні справи Угорщини.
Ужгород також зберігає багато спогадів про події 50-річної давнини. У той час на засланні у нашому місті перебувало щонайменше 804 революціонери із сім'ями.
Як пригадує професор кафедри країнознавства та міжнародного туризму Інституту міжнародних віносин ЗакДУ Микола Макара, на знак протесту проти репресій угорських патріотів у дні першої річниці революції окремі студенти Ужгородського державного університету влаштували акцію непокори - одягли чорні стрічки і краватки, за що частина з них поплатилася виключенням з вузу.
Історикам ще належить відкрити чимало сторінок бурхливих подій Угорської революції 1956 року. Як стверджують викладачі ЗакДУ, нинішніх студентів Інституту міжнародних відносин зацікавила проблема становлення, розвитку і краху тоталітарних режимів у країнах Центрально-Східної Європи. Багато з них готові зайнятися глибокими науковими дослідженнями та розповісти людям правду як про угорських патріотів, так і борців з тоталітаризмом інших держав вказаного регіону.
23 жовтня 2006р.
Теги: