Привітав організаторів та учасників свята начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба, який зазначив, що фестиваль зібрав усіх, хто любить і не забуває культуру своїх предків, пам'ятає колискову рідною русинською мовою. Він від імені губернатора краю вручив грамоти організаторам фесту Ладиславу Лецовичу та Володимиру Біла-нину. Вже стало доброю традицією щорічно на святі відзначати літературною премією імені Олексадра Павловича кращого автора книги, яка видана русинською мовою. Цьогоріч лауреатом став Йосип Лемко за збірку віршованих творів «Заспіваймо уєд-но». Сам Йосип Іванович прочитав кілька віршів, чим вельми потішив публіку. Великих овацій заслужив також Михайло Чухрай з Виноградова, котрий розповів кілька фіглів, які неабияк розвеселили глядачів. Віддуші насміялися присутні в залі і від виступу народної фіглярки з Берегова Надії Матей. Аплодували і юному, але обдарованому поету Іванкові Мирявцю з Руського Поля Тячівського району.
Виступило і чимало колективів художньої самодіяльності. Так, група літніх жінок у національному вбранні із гірського села Івашковиця Іршавського району під керівництвом Ганни Глеби виконала три пісні «Як я кажу, так най буде...», «Кендеричка рана» та «У суботу звечора». На овацію заслужив і Михайлик Худан із села Брід того ж таки Іршавського району, котрий виконав в'язанку закарпатських народних пісень. .Сподобалися виступи ансамблю «Музики» із Великого Березного під ке-
рівництвом Наталії Лемко, Тетяни Гудачок із Виноградова та аматорів із Волівця пщ керівництвом Івана Щербея. Не бракувало і запального «Чардаша» та «Коломийки» у виконанні танцювального колективу «Людовика» із Берегова. Підготовлено це чудове свято за сприяння працівників обласного організаційно-методичного центру Мирослава Петі я і Костянтина Ковгана.
е 2008-10-28 / 23:50:00
І фестиваль "Червена ружа", і "конгрес" Сидора відбулися в суботу в драмтеатрі? Це не помилка? Чи це одна спільна акція?