Закарпатський одесит хоче об'єднати світ світлою і чистою творчістю на живій природі

Втілити в життя хоче це почесний член Одеського Обласного відділення Національної Спілки художників України Спиридон Павленко через резонансні міжнародні пленери та виставки в Одесі та на Закарпатті, адже він давно вже проживає в Ужгороді. 1 жовтня відкривається його чергова персональна виставка у Закарпатському музеї народної архітектури і побуту. Там будуть і учасники міжнародного пленеру, організатором якого є сам С.Павленко. Після відкриття всі вони поїдуть на турбазу «Вишка» Великоберезнянського району. Там і проходитиме черговий — уже третій — пленер.

— Мій намір, — говорить при зустрічі скромний Спиридон Павленко, — об'єднати художників різних країн світу світлою і чистою творчістю на живій природі. Пленери ж плануємо проводити почергово: то на Закарпатті, то в південних краях.
Авангардист С.Павленко творить свої художні експерименти переважно в лісах під Ужгородом, де проживає на скромній віллі в урочищі Дубки в Оноківцях. Він ще й очолив «прикольний» громадський рух у художніх і культурницьких колах «Норма проти жлобства». Це дуже актуально для творчих сил краю, котрі через прагнення до особистого достатку загубили всі свої особисті творчі флюїди. Результат цього, вважає пан Павленко, - войовничий індивідуалізм, замкненість у мушлях своїх осель і особистих «его», а ще — скупість, порожні очі. І виставки таких суб'єктів, продовжував він, приваблюють власне цих самих суб'єктів, їхніх родичів та ситуативних соратників по чарці.
У Коблево, чоломкаючись на в'їзді зі Спи-ридоном Павленком, як із вождем червоношкірих, прибули всі прапори довколишніх країн. Наче благодатний тайфун, розгорнувся міжнародний художній симпозіум «Коблево-25», адже тутешньому винному заводу на той час виповнилося чверть віку. Два тижні трудилися митці. Якщо не враховувати відтято авангардного Спиридона Павленка, в їхніх роботах домінував реалізм. Зрештою, такі гарні пейзажі ро-згорталися довкола, що реалістом просто хотілося бути.
Відтак на заводі розгорнувся величний вернісаж із напи-саних картин. Керівництво підприємства було просто вражене побаченим. Художники з Молдови та Придністров'я просто очам своїм не вірили, що змогли таке створити тут — у вогнищі великої та праведної творчості.
Заслужений художник України Георгій Варкач сказав: «Усі наші пленери проходитимуть в атмосферГвисокої творчої самовіддачі, результатом якої стали і стануть — ще на Ве-ликоберезнянщині цієї осені — прекрасні роботи провідних українських і зарубіжних художників. Чимало митців, до речі, свої ліпші роботи подарували і Міжгірському району, і винзаводу в Коблеві. Думаю, що Великобе-резнянщина теж ображеною не буде».
— Пленер відкриється 1 жовтня і традиційно триватиме два тижні, — повідомив Спиридон Павленко. — Усіх зацікавила дерев'яна архітектура Закарпаття. Тому в процесі проведемо одну поїздку областю до пам'яток дерев'яного зодчества, з яких митці хочуть зробити ескізи. Пройде ознайомчий семінар для художників по Закарпаттю, до якого залучені науковці. Приїдуть до нас Анатолій Кравченко (Одеса), Сергій Вербицький (Київ), Дмитро Айо-глу (Одещина), Сергій Панов із Придністров'я, Андрій Балог із Санкт-Петербурга, заслужені художники України Георгій Варкач (Київ) і Володимир Цюпко (Одеса), професор живопису з Туреччини Екзюльтакен Буніамін та багато інших...

Василь Зубач, Ужгород
26 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
15:28
У Міжгір'ї на початку липня відбудеться фестиваль "Рекітське сузір'я"
12:13
Закарпатський муздрамтеатр готує виставу про Тараса Шевченка
» Всі новини