Протягом останніх восьми років Державна програма розвитку національного книговидання й преси не розроблялася, повідомили в прес-службі Рахункової палати. "Як наслідок, не визначені пріоритети розвитку області, не розроблені конкретні заходи щодо захисту вітчизняного книжкового ринку й сприянню експорту вітчизняної видавничої продукції", - йдеться в повідомленні відомства.
Внутрішній книжковий ринок більш ніж на 90% заповнений продукцією іноземного виробництва, переважно російською мовою. "Висока собівартість і незначні, у порівнянні з російськими виданнями, тиражі випуску служать причиною неконкурентоспроможності вітчизняної книжкової продукції на власному ринку", - підкреслюють у Рахунковій палаті.
За офіційними статистичними даними, в 2007 році в Україні випускалося 1,2 книги з розрахунку на одну людину, що вчетверо менше, ніж у Росії, і в чотири-вісім разів менше, ніж у країнах Євросоюзу. "Соціологічні ж опитування показали, що 46% громадян України не купують книг", - відзначає відомство.
Аудитори відзначають, що "навіть таку технічну роботу, як доставка виданих книг, Держкомтелерадіо не організувало належним чином". Згідно даним аудиту, "порушення нормативно-правових актів і відсутність внутрішнього контролю в Держкомтелерадіо стали причиною використання в 2007 та І півріччі 2008 року 32,8 млн грн, або кожної п'ятої гривни бюджетних коштів, з порушенням чинного законодавства й неефективно".
Колегія Рахункової палати повідомила про результати аудиту в профільний комітет Верховної Ради й Кабінет Міністрів України.