На "Раковецьких передзвонах" пригощали закарпатським бограчем

Серпень відзначився на Галичині проведенням великої кількості етнофестивалів. Один із найяскравіших відбувся у селищі Раковець, що на Львівщині, - ІІ Міжнародний фольклорний фестиваль «Раковецькі передзвони-2008».

На "Раковецьких передзвонах" пригощали закарпатським бограчем

Раковецький «фест» приймав гостей звідусіль, навіть з-за кордону. Іноземні країни представляли колективи з Польщі та Словаччини. Публіку розважали понад двадцять співочих та танцювальних колективів.
Оригінальною розвагою фестивалю були виступи козаків: співали козацьких похідних пісень, танцювали бойовий гопак, стріляли з козацької гармати… А найцікавішим дійством була посвята у козаки чоловіків із натовпу.
Не забули на «Раковецьких передзвонах» і про українську кухню. Польова кухня стала родзинкою фестивального куховарства. Хто зголоднів, міг cкуштувати вареників, козацького кулішу, закарпатського борача та соковитого шашличку, а також – меду. Чого-чого, а меду було багатенько. Кожен - з іншої пасіки.
Усі охочі мали змогу придбати вироби народного промислу. Чого тут тільки не було! Глиняні глечики ручної роботи, гаварецька кераміка, картини на будь-який смак (мальовані, вишиті, з бісеру), чарівні прикраси… Але справжньою перлиною та епіцентром уваги шанувальників народного промислу стали ляльки-мотанки (на фото). Цей оберіг швидко розходився серед гостей.

"Високий Замок"
20 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

18:35
До бенефісу Світлани Кобзистої у п’ятницю в Ужгороді покажуть виставу "Ірод"
13:35
Оприлюднено лауреатів обласних премій в галузях літератури, театрального, музичного та виконавського, хореографічного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2024 рік
15:15
Після 6-річної перерви в Ужгороді вдев'яте стартував Фестиваль сучасної духовної музики, організовуваний Cantus-ом Фото новина
14:48
У Колочаві на Хустщині відбувся обласний фестиваль-конкурс коломийок "Співаночки мої милі" Фото новина
01:39
У Колочаві в неділю відбудеться обласний фестиваль-конкурс коломийки "Співаночки мої милі"
17:22
В атріумі Закарпатської ОВА відкриється виставка "Дитячі мрії"
01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
23:32
/ 3
Духнович чи Духновіч?
01:29
У суботу в ужгородському скансені звучатиме дитячий "Веселковий передзвін" закарпатського фольклору
14:31
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
14:46
В Ужгороді оголосили прийом пропозицій на здобуття премії імені Петра Скунця
20:58
В Ужгороді представили закарпатське фентезі про розбійника Пинтю Фото новина
16:00
/ 3
Закарпатському адвокатові, який за хабарі незаконно сприяв військовослужбовцям у звільненні зі служби, "світять" 10 років тюрми Фото новина
14:07
На виставці-ярмарку в ужгородському скансені можна побачити близько 700 писанок, 300 з яких можна придбати Відео новина
13:46
Закарпатський народний хор презентує Пасхальний концерт у поєднанні з пісочною анімацією
21:35
/ 4
В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
20:27
/ 1
У суботу в Ужгороді представлять "гуцул-фентезі" Олександра Гавроша
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
13:09
Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави "Ірод" Фото новина
03:07
Закарпатська філармонія запрошує на особливий "бароковий" вечір, присвячений 340-річчю Баха
03:00
В Ужгороді відбудеться V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури"
02:50
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, видавцем та громадським діячем Володимиром Шовкошитним Фото новина
14:26
/ 1
В Ужгородському замку розгорнули виставку молодіжної "Фокус групи" Фото новина
» Всі новини