Керівники профспілок Закарпаття відвідали Шевченківського лауреата-художника

Історія відомої далеко за межами нашого краю Закарпатської школи живопису невід'ємна від колоритної постаті народного художника України, академіка Академії мистецтв України, лауреата національної премії України ім. Тараса Шевченка Володимира Микити.

Володимир Микита
Володимир Микита

Нещодавно з ініціативи голови Закарпатської облпрофради Івана Короля керівники обласних організацій галузевих профспілок побували в гостях у відомого митця. Нині в музеї Володимира Васильовича - понад 80 робіт. Більшість з них - народної тематики, яка, за словами художника, є провідною в його творчості. Але є й чудові пейзажі, портрети відомих в нашому краї людей тощо.
Разом з митцем ми насолод¬жувалися неповторним колоритом робіт Володимира Микити. «Овеча кошара», «Куделя», «Дід-казкар», «На поточку прала», «Дощовий день», «Тиша», «На ґанку», «Двір», «Соняшник» — кожна з цих та десятків інших робіт залишила незабутні враження у відвіду¬вачів. І в усіх цих полотен - свої історії, про які цікаво розповідав автор.
Нині роботи відомого закарпатського художника представлені в музеях Японії, Венесуели, Німеччини, Сербії, Словаччини, Угорщини, Литви, Росії, інших країн світу, приватних колекціях у Європі, Америці, близькому зарубіжжі тощо. Знайшли вони постійне місце і в багатьох музеях різних регіонів України.
Отже, творча екскурсія до музею Володимира Микити залишила неповторні враження. Голова облпрофради залишив свій запис у книзі відгуків гостей музею, а на згадку про цю зустріч вручив художнику оригінальний подарунок - піпку.

Сергій Баранчиков, Ужгород
04 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

00:44
Закарпатський народний хор знову побував із культурно-дипломатичною місією в Хорватії Фото новина
18:35
До бенефісу Світлани Кобзистої у п’ятницю в Ужгороді покажуть виставу "Ірод"
13:35
Оприлюднено лауреатів обласних премій в галузях літератури, театрального, музичного та виконавського, хореографічного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2024 рік
15:15
Після 6-річної перерви в Ужгороді вдев'яте стартував Фестиваль сучасної духовної музики, організовуваний Cantus-ом Фото новина
14:48
У Колочаві на Хустщині відбувся обласний фестиваль-конкурс коломийок "Співаночки мої милі" Фото новина
01:39
У Колочаві в неділю відбудеться обласний фестиваль-конкурс коломийки "Співаночки мої милі"
17:22
В атріумі Закарпатської ОВА відкриється виставка "Дитячі мрії"
01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
23:32
/ 3
Духнович чи Духновіч?
01:29
У суботу в ужгородському скансені звучатиме дитячий "Веселковий передзвін" закарпатського фольклору
14:31
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
14:46
В Ужгороді оголосили прийом пропозицій на здобуття премії імені Петра Скунця
20:58
В Ужгороді представили закарпатське фентезі про розбійника Пинтю Фото новина
16:00
/ 3
Закарпатському адвокатові, який за хабарі незаконно сприяв військовослужбовцям у звільненні зі служби, "світять" 10 років тюрми Фото новина
14:07
На виставці-ярмарку в ужгородському скансені можна побачити близько 700 писанок, 300 з яких можна придбати Відео новина
13:46
Закарпатський народний хор презентує Пасхальний концерт у поєднанні з пісочною анімацією
21:35
/ 4
В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
20:27
/ 1
У суботу в Ужгороді представлять "гуцул-фентезі" Олександра Гавроша
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
13:09
Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави "Ірод" Фото новина
03:07
Закарпатська філармонія запрошує на особливий "бароковий" вечір, присвячений 340-річчю Баха
03:00
В Ужгороді відбудеться V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури"
02:50
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, видавцем та громадським діячем Володимиром Шовкошитним Фото новина
» Всі новини