Складна ситуація із забезпеченням житлом молоді, яка приходить на зміну старшому поколінню. А це унеможливлює приплив найяскравіших обдарувань, які достойно збагатили б традиції вітчизняного мистецтва. Адже планка у колективу – висока. Це – рівень першого керівника хору Петра Милославського, народного артиста України Михайла Кречки, заслуженого артиста України Микола Попенка, заслуженого працівника культури Петра Сокача та інших сівачів крайової та української культури. Народній артистці, яка особисто зробила багатющий внесок у скарбівню національних духовних надбань, болить і за те, що творчий колектив народного хору, крім усього, позбавлений належних умов праці і можливостей творити: репетиційні зали – перевантажені, в яких займаються ще й симфонічний і духовий оркестри, відсутня музейна кімната тощо. Але ж, наголошувала Клара Балог, Закарпатський народний хор – це візитна картка не тільки нашого багатонаціонального краю, але й всієї України. Участь у Шевченківському святі в Угорщині – ще одне яскраве підтвердження цього.
Так у м. Варпалот відбулось урочисте відзначення 194 –ої річниці з дня народження Тараса Шевченка. Це святкове дійство проводить громадська організація Українського самоврядування в Угорщині щороку.
Цього разу у Шевченківському святі взяло участь понад 530 шанувальників творчості Кобзаря. Серед почесних гостей були голова Українського самоврядування в Угорщині Ярослава Хортяні, міський голова м.Варпалот Арпат Немет та ін.
У вінок слави Т.Шевченка вплів своє самобутнє мистецтво і заслужений Закарпатський народний хор – співуча душа Срібної Землі, який очолює заслужений працівник культури України Наталія Петій–Потапчук.
– Своїми танцями, – розповідала Клара Федорівна, – унікальними національними костюмами, щирими піснями хор зачарував публіку. Арпад Немет щиро подякував закарпатцям за цікаву, насичену програму, за самобутнє мистецтво і підкреслив, наскільки воно важливе для української діаспори в Угорщині.
Вже понад 60 років народних хор – перший професійний мистецький колектив Закарпаття збирає повні зали поціновувачі його творчості не тільки на теренах України, а й багатьох країн Європи, зокрема, Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Франції, Португалії та ін.
Сьогодні колектив хору, а це – 80 артистів, серед яких – 50 співаків, готується до поїздки з концертом до Праги, Брно, Франції. Колектив, слава Богу, – у добрій формі, праця приносить плідні результати, в якій вагоме місце відведено вивченню самобутньої культури краю, пошуку нових ідей, цікавого репертуару.
М.Кічковський сердечно подякував Кларі Федорівні за її високе мистецтво, велику роботу з молодою творчою зміною, за вболівання, щоб не міліли духовні джерела отчого краю, і невідкладно дав відповідні доручення з тим, аби вивчити ситуацію та вжити заходів.