
Адвокатку з Ужгорода Наталію Майстренко, яка вже багато років разом із громадами Закарпаття захищає заповідну природу області від зазіхань забудовників, а влітку минулого року разом з іншими активістками зазнала переслідувань дифамацією за критику будівництва вітряків на високогір’ї Карпат, хочуть позбавити права на заняття адвокатською діяльністю за скаргою одного із забудовників. Скаргу подала компанія, пов'язана із оточенням покійного мера Харкова Геннадія Кернеса – ТОВ «Гідроресурс-Тересва», яка веде підготовчі роботи з будівництва двох малих гідроелектростанцій на гірській річці Тересва, об’єкті Смарагдової мережі, які не мають висновків з оцінки впливу на довкілля.
На думку, пані Майстренко, зі змісту скарги вбачається, що до цього кейсу «приклали руки» цілий пул закарпатських посадовців та «бізнесменів», ображених «агресивною» критикою та позицією у справах.
Мешканців села Калини Тячівського району Закарпаття, які й протистоять цьому незаконному будівництву, Наталія Майстренко супроводжує як адвокатка. Минулого 2025 року громада у апеляції домоглась заборони для ТОВ «Гідроресурс-Тересва» зводити плановані гідроелектростанції. А вже цього року у Верховному Суді успішно оскаржила рішення Дубівської селищної ради, якими затвердили детальні плани територій під дві МГЕС.
Адмінпроцедура отримання екологічного висновку через згадані судові тяжби призупинена. Однак увесь цей час компанія-забудовник за підтримки селищної ради і місцевих правоохоронців ведуть підготовчі роботи. Це спричинило протести у громаді, тиск і напади охоронців-«тітушок» на місцевих мешканців та їх адвоката, відкриття кримінальних проваджень по відношенню до активістів, накладення дисциплінарних стягнень працівникам закладів освіти та винесення протиправних постанов працівниками місцевої поліції. Зокрема через «перешкоджання господарській діяльності» ТОВ «Гідроресурс-Тересва», яка, у правовому полі та за визначенням тих самих правоохоронців здійснюється незаконно.
Як інструмент тиску і, очевидно, маючи за мету позбавити мешканців Калин представника у судах, компанія «Гідроресурс-Тересва» подала скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області, з проханням позбавити Наталію Миколаївну Майстренко права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України. Скаргу планують розглянути в рамках дисциплінарного провадження вже 25 березня.
На підтримку адвокатки Майстренко виступили колеги з МБО «Екологія-Право-Людина», надіславши до комісії адвокатури листа, а якому наголосили на важливості дотримання принципів незалежності адвокатської діяльності, недопущення використання дисциплінарних процедур як інструменту тиску на адвокатів та врахування суспільної значущості справ, у яких адвокати представляють інтереси громадськості у сфері захисту довкілля.






Акції мешканців села Калини проти будівництва малих гідроелектростанцій на річці Тересва, інтереси яких Наталія Майстренко представляє у судах. Саме забудовник однієї з цих МГЕС, подав скаргу адвокатку до комісії адвокатури. Фото зроблені у 2025 році.
Крім багаторазового представництва мешканців громад Хустського, Рахівського та Тячівського районах, які протистоять масштабній забудові гірських річок гідроелектростанціями, адвокатка Наталія Майстреко неодноразово і успішно представляла інтереси мешканців Ужгорода у незаконній забудові облцентру, зокрема «зелених зон» міста. Крім того, професійна діяльність пані Майстренко включає участь у справах забудови карпатського високогір’я, зокрема полонин Боржава і Рівна (Руна), вітроелектростанціями.
Ліс 24.03.2026 / 11:08:17
Дякуємо вам пані Наталія за вашу працю
злий 24.03.2026 / 10:53:04
Підтримка пані Наталії. А бандитам - тюрми!
Саша 24.03.2026 / 10:41:48
Та не пишіть дурницю, бо ми не мацкалі і не може таке бути в цивілізованій і демократичній країні, де все відповідає Конституції і букві закону. Правда смішно?
два глаголи 24.03.2026 / 10:17:11
Респект і підтримка пані Наталії, а боту Форгачі - почесний колумбарій.
Вася 24.03.2026 / 10:10:56
забули дописати: БЕЗКОРИСНО захищає природу Карпат))))))))
Форгачі 24.03.2026 / 09:47:44
Доскакалася