"Щасливі діти" розпочали новий масштабний проєкт для підсилення екоосвіти та промоції природних скарбів Закарпаття

«Зелені скарби Карпат» – так називається новий освітньо-пізнавальний проєкт, впроваджуваний громадською організацію «Щасливі діти».

Заходи в межах проєкту триватимуть упродовж року, впроваджуватимуть його спільно зі словацькими партнерами: організацією Machaon International та Словацькою асоціацією гірських провідників.

Проєкт реалізують за Програмою Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна в рамках фінансової програми Європейського Союзу на 2021-2027 роки.  

Менеджерка проєкту Людмила Сюзева пояснює: метою проєкту «Зелені скарби Карпат» є покрашення природничої освіти в Карпатах, залучення дітей та молоді до збереження природи, підвищення обізнаності про екосистеми та біорізноманіття, а також – розбудова мережі природничої педагогіки в Україні.

«Програма передбачає проведення на Закарпатті низки заходів, які будуть спрямовані на формування та посилення екосвідомості. Позаяк усвідомлення цінності природи й довкілля починається ще змалечку, то й велика частка заходів програми розрахована власне на дітей та молодь»,–  говорить Людмила Сюзева.

Діти й молодь, що долучатимуться до заходів проєкту, в цікавій пізнавальній формі через усі задіяні відчуття отримуватимуть розуміння, чому важливо берегти й захищати Карпати, які процеси відбуваються у природі і як вони взаємопов’язані, які загрози для довкілля та біотопів нині існують та що робити, щоб їх уникнути або обмежити.

Впродовж дії проєкту заплановані, зокрема: серія літніх денних таборів для дітей в Ужгороді, заняття в екоклубі у Ясіні Рахівського району; створення та показ ековистави; проведення онлайн-конкурсу «Карпатський сторітелінг»; групові природничі тури з пізнання природи.

Також під час проєкту буде підготовано 25 розповідей про визначні природні пам’ятки Закарпаття, які роблять Закарпаття унікальним краєм, потребують уваги і є цікавими для туристів.

Одночасно з тим команда «Щасливих дітей» працюватиме над розробкою методології природничої педагогіки. Створюватимуть її, опрацьовуючи та адаптуючи вже успішно діючі педагогічні природничі методики національних парків «Баварський ліс» (Німеччина) та «Шумава» (Чехія).

В процесі розробки методології команда ГО «Щасливі діти» створить 50 інтерактивних ігор, які стануть додатковими інструментами для пізнання природи і зможуть використовуватися екскурсоводами, гірськими провідниками, педагогами, працівниками заказників та заповідників при проведенні екскурсій і турів Закарпаттям.

Тестування ігор на етапі їх розробки відбуватиметься під час активностей для дітей і молоді, безпосередньо у природньому середовищі – у лісі, в ході виїзних турів, в походах та мандрівках. Адже саме така взаємодія дозволяє учасникам сприймати природу усіма органами чуття.

«Після укладання методології запланована її публічна презентація, а також низка навчальних тренінгів для вчителів й інших працівників природничої педагогіки. У майбутньому розроблену й адаптовану методологію вони зможуть застосовувати вже при проведенні власних уроків, лекцій, навчань, використовуючи також і створені на проєкті тематичні ігри як додатковий освітній компонент», – розповідає Людмила Сюзева.

***

Програма Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна реалізується в рамках фінансової програми Європейського Союзу на 2021-2027 роки, яка регулюється Європейською політикою згуртування. Програма має на меті сприяти розвитку угорсько-словацько-румунсько-українського прикордонного регіону, з особливим акцентом на зменшення розриву в розвитку української частини Програми. Територія Програми складається з наступних територіальних одиниць: повіт Саболч-Сатмар-Берег і повіт Боршод-Абауй-Земплен в Угорщині, Кошицький край і Прешовський край у Словаччині, повіти Марамуреш, Сату-Маре і Сучава в Румунії, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області в Україні. Програма надає фінансування ЄС для реалізації рішень спільних проблем через кордони для забезпечення стійкого, зеленого, здорового, привабливого та співпрацюючого прикордонного регіону. Програма сприяє адаптації до зміни клімату, забезпечує рівний доступ до медичної допомоги, покращує біорізноманіття, культуру та сталий туризм, а також співпрацю між громадянами, учасниками громадянського суспільства та установами.

 

Цей матеріал створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Щасливі діти» і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.

Контакти для додаткової інформації:

Тел: 0684061128 (Тетяна)

Електронна пошта: tetjanakashuba@gmail.com

30 квітня 2025р.

Теги: екоосвітпа, Сюзева, Карпати, природа

НОВИНИ: Соціо

10:57
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Зацариніним Фото новина
21:30
У четвер у Росішці на Рахівщині попрощаються з Героєм, політв'язнем Іваном Мироном, що помер на 97 році життя Фото новина
18:06
/ 7
У Мукачеві за участі голови ОВА і мера відкрили 112-й в Україні McDonald's Фото новинаВідео новина
18:43
З російського полону повернулися п’ятеро закарпатців
11:15
/ 4
У Волосянці на Ужгородщині проведуть в останню дорогу Юрія Швайку, що поліг ще торік у серпні на Харківщині Фото новина
23:54
/ 4
ВІДЕОФАКТ. Біля Мукачева трасою Київ – Чоп гуляв лось
22:20
"Гештеґова" петиція про посмертне присвоєння звання Героя України вчителеві-добровольцю з Ужгорода Габрусю зібрала вже понад 24 тис. підписів
18:17
/ 1
У Собатині Іршавської громади у вівторок попрощаються з полеглим на Донеччині Михайлом Глебою Фото новина
17:49
/ 11
На Апецькій, яку планують знищити вітряками, розцвів унікальний білий еритроній і зафіксували рідкісного лісового кота Фото новина
01:35
/ 11
Новостворений військово-спортивний ліцей у Великому Березному запрошує на День відкритих дверей
17:40
/ 2
Перебуваючи вдома на лікуванні, помер Михайло Довганич з Хуста Фото новина
16:31
/ 1
Унаслідок поранення, отриманого ще в лютому на Запоріжжі, помер Євген Югас зі Стрипи на Ужгородщині Фото новина
15:21
/ 2
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Юрієм Булецою Фото новина
03:52
/ 11
ВІДЕОФАКТ. На полонині Руна екологи зафіксували продовження незаконних будівельних робіт, правоохоронці далі бездіють
14:33
/ 16
В Ужгороді ТЦК і поліція провели масштабний рейд на "ухилянтів" по барах і ресторанах Відео новина
22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
/ 1
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 46
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
» Всі новини