Генеральна асамблея ООН ухвалила українську резолюцію, яка засуджує російську агресію, проте США проголосували проти разом із росією та ще менш ніж двома десятками країн.
Про це свідчить фото з результатами голосування на табло в X (Twitter) делегації ЄС.
Українську резолюцію підтримали 93 голосами "за", проти проголосували 18 країн – у тому числі Сполучені Штати, які перед цим критикували документ.
Окрім США, "проти" голосували росія, Білорусь, угорщина, Ізраїль, КНДР, ЦАР, Буркіна Фасо, Бурунді, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Гаїті, Малі, Судан, Нігер, Нікарагуа, Палау і Маршаллові Острови.
У проєкті резолюції від Євросоюзу та України ідеться про "повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну" міститься вимога до росії "негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів".
Раніше ЗМІ писали, що США тиснуть на інші держави із закликом не підтримувати український проєкт резолюції та проголосувати за американський.
Згодом Генасамблея ООН ухвалила також цю внесену США резолюцію з поправками, що, зокрема, містять заклик до відновлення територіальної цілісності України.
За резолюцію США "Шлях до миру" проголосували 93 держави-члени ООН, проти виступили вісім, 73 – утримались під час голосування. Серед держав, що утримались, була Україна, а також самі Штати, що підготували проєкт.
Перед тим Генасамблея ООН водночас відхилила російську поправку "про необхідність усунення корінних причин української кризи": проти неї висловилась 71 держава, а підтримала – тільки 31.
Водночас держави схвалили три поправки європейських держав, які зокрема замінили формулювання "російсько-український конфлікт" на "повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну", а також додали заклик до "справедливого, тривалого і всеосяжного миру між Україною і росією відповідно до Статуту ООН і принципів суверенної рівності і територіальної цілісності держав".
У початковому короткому проєкті резолюції США лише висловлювалась скорбота у зв'язку з "трагічною загибеллю людей під час російсько-українського конфлікту", а також містився заклик до "швидкого припинення конфлікту і подальший заклик до встановлення міцного миру між Україною і росією".