Відкрив виставку голова Закарпатської організації Національної спілки художників України, народний художник України Борис Кузьма. Він наголосив, що мистецтво графіки має своїх гідних представників серед художників краю, воно динамічно розвивається і вартує уваги. «У нас на Закарпатті чомусь так прийнято, що лише живопис є важливим, він є більш вартісним, більш продаваним, але це – не так. Увесь світ сприймає в першу чергу досягнення, народжене художником. Способів самовираження є дуже багато, та саме графіка має особливу, витончену і вишукану манеру подачі для того, щоби донести до глядача суть, представлену в роботі».
Борис Кузьма з приємністю відзначив залученість молоді до нинішньої виставки. За його словами, були часи, коли молоді художники досить важко виборювали собі право бути представленими на виставці такого рівня. Сьогодні ж професійні митці охоче розділяють виставковий простір із молоддю, адже це – цікавий формат для всіх учасників і для відвідувачів.
Привітав авторів від імені голови Закарпатської ОДА-начальника ОВА Мирослава Білецького заступник директора Департаменту культури Віктор Кравчук. Передусім він нагадав, що нині можливістю працювати, творити та відвідувати подібні мистецькі заходи ми завдячуємо Збройним силам України, а також подякував усім митцям і педагогам за те, що попри виклики сьогодення, продовжують робити свій внесок у розвиток української культури. Віктор Кравчук поділився власними враженнями від виставки та відзначив, що дуже цінно, коли молодь має можливість проявляти себе поряд із досвідченими митцями. Така чудова практика існує і в інших мистецьких навчальних закладах краю, студенти яких виступають на одній сцені з професійними акторами чи музикантами. Це дає можливість молоді оцінити свій рівень майстерності та слугує поштовхом до самовдосконалення.
Долучився до вітальних слів голова секції графіки ЗО НСХУ, заслужений художник України Іван Дідик, який також є викладачем Фахового коледжу мистецтв ім.А.Ерделі. Він подякував всім авторам, які надали свої роботи для експозиції, а ще – відзначив потенціал молодих митців, які в перспективі можуть якісно поповнити спілчанський колектив.
Своєю чергою ректор Закарпатської академії мистецтв, доктор мистецтвознавства Михайло Приймич відзначив, що наша область є унікальною, адже одна з п'яти художніх академій в Україні функціонує саме в Ужгороді – у найменшому обласному центрі. І це дуже важливо, бо в такий спосіб тут формується культурне середовище. «Примітно, що культурна подія сьогодні, в часи війни, зібрала так багато людей. Адже дівчата і хлопці на передовій воюють, зокрема, за нашу культуру. Тому дуже важливо, що відбувається певна пульсація культури, і дуже важливо, що у цьому беруть участь наші студенти. Тому я хотів би подякувати Спілці за те, що наша талановита молодь залучена до такої серйозної виставки».
Оглянути роботи можна протягом двох тижнів.