Конкурс проводиться за двома номінаціями:
І. «Мала проза» – приймаються неопубліковані на день оприлюднення оголошення прозові твори українською мовою обсягом НЕ БІЛЬШЕ 20 тисяч знаків із пробілами.
ІІ. «Чендеєзнавство» – приймаються драма/кіносценарії за творами Івана Чендея або про його життя й творчість; наукові дослідження творчої та епістолярної спадщини Івана Чендея (монографії, статті, рецензії, архіво/джерелознавчі публікації), які на день оприлюднення оголошення не публікувалися або опубліковані упродовж 2022–2024 рр.
Цьогоріч приймання творів розпочинається 20 січня, а завершиться – 20 квітня 2025 р.
Рукописи творів, монографій, статей та ін. слід надсилати в електронному вигляді у форматі Word на електронну адресу: konkurschendej@gmail.com
Твори в номінації «Мала проза» розглядаються анонімно, анкета учасника у довільній формі (за бажанням) може бути прикріплена до листа окремим файлом. Для участі в Конкурсі у кожній номінації можна подавати лише один твір. Листування з авторами, рецензування творів, надісланих на конкурс, не проводиться. Короткий список конкурсантів, відеоматеріали заходів, імена переможців будуть розміщені на сторінках всеукраїнських медіа, а також у соціальних мережах ФБ «Іван Чендей» та ютуб-каналі «Іван Чендей» (тут можна ознайомитися із подіями Конкурсу минулих років).
Журі визначає переможців Гран-прі у кожній номінації (отримають грошову винагороду: призовий фонд конкурсу становить 40 тис. грн.) та лауреатів Конкурсу (отримають відповідні дипломи й подарунки).
Проведення традиційного «Чендей-Фесту» тимчасово призупинено у зв’язку з воєнними подіями в Україні й буде відновлено після нашої Перемоги над рашистами.
Оголошення переможців Конкурсу відбудеться у садибі Івана Чендея по вул. Високій, 15 в Ужгороді до Дня народження письменника 20 травня 2025 року.
ЖУРІ КОНКУРСУ
Васьків Микола (Київ) – літературознавець, доктор філологічних наук, професор, старший науковий співробітник відділу української філології та освітніх технологій Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Вольвач Павло (Київ) – письменник, журналіст.
Гаврош Олександр (Ужгород) – письменник, драматург, журналіст.
Деркачова Ольга (Івано-Франківськ) – письменниця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Жаркова Роксолана (Львів) – письменниця, літературознавиця.
Кирилюк Світлана (Чернівці) – літературознавиця і письменниця, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Кіраль Сидір (Київ) – доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач відділу національної бібліографії Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського
Тримбач Сергій (Київ) – кінокритик, член-кореспондент Національної академії мистецтв
Чендей-Трещак Марія (Ужгород) – вчителька української мови та літератури, співзасновниця Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея.
У видавничих планах Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея передбачено видання другого тому «Антології Всеукраїнського конкурсу імені Івана Чендея», куди ввійдуть найкращі твори конкурсантів. Перший том побачив світ у 2022 р., він містить понад 50 творів переможців Конкурсу за попередні п’ять років.