У Воловецькому райсуді розпочалися фінальні дебати у справі про зґвалтування дівчинки, але процес знову намагаються затягнути

26 та 27 грудня у Воловецькому районному суді Закарпатської області розпочались фінальні дебати у резонансній справі щодо зґвалтування неповнолітньої дівчини.

У Воловецькому райсуді розпочалися фінальні дебати у справі про зґвалтування дівчинки, але процес знову намагаються затягнути

За ці два дні у дебатах представляли свої позиції прокурори, представники потерпілої, захисники та двоє з обвинувачених щодо суті справи та можливого покарання.

"Суд проводить слухання в закритому режимі, тому ми не можемо розголошувати деталі виступів", – овідомили у юридичній компанії "Міллер", адвокати якої представляють інтереси потерпілої.

Вони також наголосили, що захист і обвинувачені вкотре намагалися затягнути розгляд справи.

Зокрема, 26 грудня суд розглядав відвід головуючому у справі та відмовив у його задоволенні.

"Сьогодні (27 грудня – ред.), перед початком розгляду з'ясувалося, що мати одного з обвинувачених, яка є його законним представником у справі, потрапила до лікарні. Проте жодних доказів про це захист не надав.

Уже під час судового засідання мати двох інших обвинувачених повідомила, що їй стало зле, внаслідок чого не змогла виступити та попросила перенести слухання", – розповіли у юридичній компанії "Міллер".

Через це проведення судових дебатів відклали – тепер вони мають відбутися 10 січня 2025 року. На цьому засіданні виступатиме ще один обвинувачений, його законні представники, а кожен з підозрюваних матиме останнє слово. Після цього суд має піти до нарадчої кімнати для ухвалення фінального рішення.

Як повідомлялося раніше, за даними слідства, у серпні 2021 року троє підлітків у селі Верхні Ворота, що на Закарпатті, зґвалтували 14-річну дівчину, яка прийшла на запрошення одного з них у підвал. Юнаки силою утримували постраждалу та фіксували процес злочину на камеру.

Згодом зловмисники розповсюдили відео серед учнів місцевої школи.

Дівчина не розповіла про зґвалтування батькам та бабусі – остання дізнались про це безпосередньо від правоохоронців.

У березні 2023 року хлопців визнали винними у вчиненні групового зґвалтування та призначили кожному по п’ять років позбавлення волі. Однак через неповнолітній вік суд звільнив їх від відбування покарання, призначивши іспитовий строк на два роки.

При цьому суддя врахувала "позитивні характеристики" про хлопців, які надали вчителі та працівники їхньої школи, а також служба захисту дітей.

Після звернення до апеляційного суду вирок скасували і направили справу на повторний розгляд іншим складом суду.

Раніше у ході нового судового розгляду захисники кривдників просили про усунення одного із суддів від процесу, що, на думку адвоката Артема Крикуна-Труша, можуть призвести до затягування справи.

Згодом адвокати підлітків подали клопотання про відвід ще одного судді, який мав розглядати справу.

"Таке затягування розгляду справи, звісно, не йде на користь постраждалій дівчині, яка змушена буде перебувати у цьому процесі довше, але команда адвокатів, що її представляють готові працювати, аби зробити подальший процес максимально чутливим та нетравматизуючим для неї", – коментували раніше юристи.

Також у жовтні стало відомо, що двоє обвинувачених у справі про зґвалтування неповнолітньої дівчини на Закарпатті досягли повноліття і перед завершенням судового розгляду намагалися уникнути відповідальності шляхом мобілізації через Обухівський РТЦК на Київщині. Як повідомило Міністерство оборони України, у цьму їм відмовили, а для перевірки діяльності Обухівського ТЦК та СП направили інспекцію.

28 грудня 2024р.

Теги: зґвалтування, Ворота, підлітки, адвокати, затягування

НОВИНИ: Кримінал

23:37
20-річний і 24-річний мешканці Закарпаття намагалися виїхати до Польщі фіктивні "батьки 3-х дітей"
22:11
На Закарпатті митник вирішив заробити на "контрабанді" "ухилянтів" за кордон Фото новинаВідео новина
11:19
/ 1
Зупиненого біля Чинадійова "безправного" водія BMW "під кайфом" оштрафували на понад 90 тис. грн Фото новина
03:01
Суд у Хусті умовно "покарав" мотоцикліста за смертельну аварію в Горінчові
02:51
На Закарпатті водій "Форда" уник покарання за смертельний наїзд на лежачого пішохода з 3,8 проміле алкоголю в крові
02:11
/ 6
Поліція відкрила кримінальне провадження за зверненнями громадян щодо земляних і будівельних робіт під вітряки на полонині Руна (ДОКУМЕНТ)
17:08
/ 13
Львівський апеляційний суд залишив без змін вирок ексдепутату Батрину, що підірвав гранати на сесії сільради в Керецьках
15:15
/ 13
За самовільне будівництво на вкраденій у громади землі ужгородського депутата Маєрчика засудили до 3 років обмеження волі
15:00
/ 2
У Перечині чоловік під час сварки погрожував дружині підірвати гранату Фото новина
00:54
/ 1
Суд у Хусті призначив жінці, що втягла своїх малолітніх доньок у жебракування, замість 4 років ув'язнення 1 "умовний" рік
17:48
/ 4
Закарпатку та її співмешканця, які прив'язали до стовпа і підпалили 9-річного сина, засудили до 9-ти років ув'язнення
15:39
/ 1
Жінку з Берегівщини "пересудили" до 10 років тюрми за жорстоке зґвалтування знайомого
20:04
У Залужжі Мукачівської громади у 14 разів п'яніший за "норму" і "бездокументний" водій понівечив авто і бордюр Фото новина
19:49
В Ужгороді п'яний водій без документів в'їхав бусом у торговельний заклад Фото новина
17:09
У Чопі п'яний "безправний" водій скоїв ДТП і втік Фото новина
16:49
Біля Ужгорода патрульні виявили нетверезого водія Фото новина
19:29
/ 12
Ужгородця, який на моноколесі намагався "проїхати" до Словаччини, відстежили безпілотником і затримали біля кордону Фото новина
15:45
/ 3
На Рахівщині пострілами затримали двох "водолазів" та їх провідника Фото новинаВідео новина
01:11
"Страхову" шахрайку з Хуста, що "кинула" "ухилянта" на гроші, покарали 68 тисячами штрафу
23:05
П'яного водія, поміченого за кермом в Ужгороді, затримали вже в Оноківцях Фото новина
22:25
У Чопі львів'янин-рецидивіст за одну ніч викрав з 4 торгових закладів 70 тис. грн і товар Фото новина
22:09
В Ужгороді затримали двох грабіжників Фото новина
20:47
На Тячівщині за підозрою у зґвалтуванні неповнолітньої затримали 33-річного чоловіка
15:48
/ 1
Жителеві Березова на Хустщині, що жорстоко вбив собаку, оберуть запобіжний захід Відео новина
14:34
/ 8
Суд застосував силовий привід до "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича і відсторонив його від посади
» Всі новини