Воловецький райсуд розпочав повторний розгляд справи про зґвалтування дівчинки підлітками

Воловецький районний суд Закарпатської області розпочав новий судовий розгляд справи про зґвалтування неповнолітньої. Раніше цей суд призначив винним умовний термін, однак вирок скасувала апеляційна інстанція.

Воловецький райсуд розпочав повторний розгляд справи про зґвалтування дівчинки підлітками

Про це повідомив уповноважений з прав людини Верховної Ради Дмитро Лубінець.

Так, 27 вересня у підготовчому засіданні суд розглядатиме подане прокурором клопотання про розгляд кримінального провадження в закритому форматі.

Лубінець зазначив, що згідно із законом має право бути присутнім зокрема на закритих судових засіданнях, за умови згоди суб’єкта права, в інтересах якого судовий розгляд закрили.

Омбудсмен подав клопотання про присутність працівника свого офісу в судових засіданнях з метою здійснення моніторингу додержання процесуальних прав учасників судового провадження.

Моніторинг додержання процесуальних прав у цій справі триває, наголосив Лубінець. 

Як повідомлялося раніше, 16 березня Воловецький районний суд Закарпатської області встановив, що троє підлітків вчинили групове сексуальне насильство щодо неповнолітньої дівчини. Процес вони знімали на телефон, а відео поширили серед учнів школи.

Сам злочин стався ще в серпні 2021 року в селі Верхні Ворота Нижньоворітської громади Воловецького району. Постраждала пояснила, що була з хлопцями у дружніх стосунках, а до підвалу, куди її покликали, прийшла добровільно. Про подію нікому не розповідала, відчуваючи страх і сором.

Суд визнав хлопців — двох 15-річних братів-близнюків та їхнього 14-річного друга — винними за ч. 3. ст. 153 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 5 років ув’язнення. Однак через пом’якшувальні обставини суд звільнив підлітків від відбування покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку на два роки.

Також суд зобов’язав хлопців виплатити по 60 тисяч гривень і покрити процесуальні витрати — понад 25 тисяч для кожного.

При цьому, як з'ясувалося, у зґвалтованої трьома підлітками дівчинки не було адвоката, а класні керівники видали ґвалтівникам позитивні характеристики.

Після такого вироку справа набула розголосу, і омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що взяв її під особистий контроль. Він вбачає у вироку порушення права дитини на захист і справедливе судочинство.

Вища рада правосуддя заявила, що перевірить скарги на суддю Оксану Софілканич, яка розглядала справу й призначила умовний термін трьом підліткам. Також будуть перевірені повідомлення судді про «втручання в її діяльність».

Закарпатська прокуратура подала апеляційну скаргу з вимогою скасувати вирок та ухвалити новий. Адвокат Масі Найєм готовий зібрати групу адвокатів для захисту дівчини та підготовки апеляції, а телеведуча Маша Єфросініна знайшла для дівчини «одного з найкращих психологів України».

Як повідомляло Закарпаття онлайнвирок у справі про групове зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті було скасовано, справу направлено на новий судовий розгляд.

26 вересня 2023р.

Теги: зґвалтування, неповнолітня

Коментарі

Степан 29.09.2023 / 16:48:25
Юристу,кажете ош усім давала,а они могли небрати,а забити х-й у жаливу,а не посміхувати дівчину,

юрист 27.09.2023 / 16:08:36
Кур... усім давала і з ними пішла за згодою. Якби барани не виклали відео в Інтернет, ніхто би про груповуху не знав. Хай прокурори докажуть насилля, а судути пацанів за добровільний перепихон не варто. Адвокати хлопців теж апеляції і касації вміють писати.

В тюрму майбутніх гвалтівників 27.09.2023 / 06:01:59

НОВИНИ: Кримінал

18:40
В Ужгороді водія покарали за керування у стані сп’яніння Фото новина
15:01
На Закарпатті затримали чернівчанина з контрабандою айфонів на мільйон гривень Фото новина
11:10
Нові викриття у справах про переправлення ухилянтів на Закарпатті Фото новина
13:28
58-річний мукачівець отримав 7 років 6 місяців за «схему» втечі через кордон Фото новина
11:50
/ 13
НАЗК викрило закарпатського митника Василя Пупену у незаконному збагаченні на 23 млн грн
18:06
У Виноградові чоловік напав на жінку з ножем Фото новина
17:39
Закарпатські митники зупинили спробу ввезти сигарети на 3,5 млн грн під виглядом гуманітарки Фото новина
15:27
/ 4
Вища рада правосуддя дозволила арешт судді з Закарпаття, якого впіймали з хабарем Фото новина
14:46
/ 1
Закарпатець майже 7 років переховувався від суду за вбивство батька Фото новина
17:19
/ 1
На Закарпатті оголосили вирок організатору контрабанди псевдоефедрину Фото новина
13:59
/ 2
На посту в Нижніх Воротах затримали переправника з групою чоловіків у пломбованому мікроавтобусі Фото новина
16:29
/ 3
Верховний Суд залишив у силі довічний вирок депутату Батрину, який підірвав гранати під час засідання сільради у Керецьках на Закарпатті Фото новина
14:13
Затримали двох мешканців Рахівщини, що організували канал незаконного перетину кордону Фото новина
11:03
/ 2
Директор мукачівського підприємства відповідатиме за спробу незаконного експорту пиломатеріалів Фото новина
17:52
/ 10
Суддю Воловецького райсуду Пелиха викрили на хабарі за скасування арешту 20 кубів лісу Фото новина
17:21
/ 1
Житель Тячівщини викрав «Mitsubishi Lancer» і сховав у лісі Фото новина
15:50
/ 3
В Ужгороді засудили матір з сином, які облили фекаліями офіс кадрової агенції
13:55
/ 7
На Закарпатті судитимуть групу, що заробила $500 тис. на переправленні ухилянтів за кордон Фото новина
17:19
На Мукачівщині засудили чоловіка, який вбив гостя, бо той відмовився покинути будинок Фото новина
13:01
/ 1
У Буштині троє неповнолітніх розібрали термінал і викрали готівку Фото новина
11:09
На Закарпатті викрили переправника, який за $7000 вів ухилянтів до кордону з Румунією Фото новина
18:00
На Закарпатті затримали військовослужбовця та п’ятьох спільників у схемі переправлення чоловіків до Румунії Фото новина
17:17
На Закарпатті затримали трьох фігурантів у схемі перевезення військовозобов’язаних інкасаторським авто Фото новина
15:51
В Ужгороді затримали чоловіка, який під час візиту «в гості» пограбував жінку Фото новина
18:22
/ 2
Закарпатські митники вилучили понад 700 кг наркотичного чаю Фото новина
» Всі новини