Директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук насамперед відзначив послідовність театрального колективу з міста Хуст, який продовжує ставити на своїй сцені найкращі зразки української драматургії в сучасному трактуванні. Він нагадав, що цьогоріч театром навіть був започаткований відповідний фестиваль осучасненої української класики «Відлуння вічності». Цього ж разу колектив обрав для постановки, певно, безпрограшний твір. «Для себе я «Лісову пісню» відкрив як режисер іще в 2000 році. Це дійсно прекрасний матеріал – як для режисерів-постановників, так і для акторів, хореографів, сценографів. Сюжет уже сам диктує, що на сцені має відбуватися справжня феєрія, яскраве дійство. Тож сподіваємося, що в інтерпретації молодої креативної команди ця вистава стане помітним явищем у театральному житті краю».
«MAVKA лісова» – вже третя прем’єра восьмого театрального сезону, як розповіла директорка-художня керівниця театру Олеся Чепелюк. За її словами, колектив із великою приємністю взявся за постановку драми Лесі Українки, адже твори її авторства є окрасою репертуару будь-якого українського театру. «Ми знаємо, що дослідники визначають її як драматургиню-новаторку, котра свого часу задала такий гарний напрямок, як «неоромантизм», і крім високохудожнього поетичного слова вона віднаходила глибокі сенси – як у філософському, так і в соціально-психологічному вимірах. Чому «Лісова пісня»? Ну, напевно десь є такий поштовх у мені як в людині, яка закохана в рідний край, у ці гори, ліси… Десь блукаючи природою, замислюєшся неодноразово: можливо, у світі природи справді є щось одухотворене, щось таке, що оживає, розмовляє, несе певний зміст і людина у суєті, буденності того всього не помічає. Занурюючись у драматургію Лесі Українки, бачимо, що вона – надзвичайна дослідниця української міфології. Тому й захотілося показати цю драму-феєрію».
Режисерка-постановниця Аліса Смерека, випереджуючи можливі порівняння, зауважила, що вистава «MAVKA лісова» відрізнятиметься від відомого сучасного мультфільму за мотивами «Лісової пісні». «Ми все ж таки намагалися бути ближчими до оригіналу, використовувати мову авторки, її поетичність та образність. Водночас, прагнули зацікавити молодого глядача, тому відходили від якихось стандартних прочитань. Так, подекуди постановка буде страшна і моторошна, тому що це – не просто красива казочка, а химерна драма-містерія, яка торкається значно глибших сенсів».
Водночас, як доповнила Олеся Чепелюк, Закарпатський обласний театр драми та комедії у багатьох асоціюється з оркестром і співом, однак у цій постановці головними будуть танці від балетмейстера Валерія Кіша, світло-звукова партитура від Івана Реплюка, химерно-дивовижна сценографія Любові Душиної, гармонійне поєднання яких розкриває оригінальний режисерський задум.
Своєю чергою харків’янка Любов Душина, яка працювала над оформленням сцени та костюмами, поділилася приємним досвідом взаємодії з театром і своїм баченням вистави. «Леся Українка та її «Лісова пісня» – для мене як космос, який ми тільки починаємо досліджувати, і мені хотілося це якось передати в сценографії. Тобто ліс, і всі ці духи, природа, наша планета – це космос, який людина може тільки на дещицю відчути, але вона ніколи не зможе його дослідити до кінця, досконально. Та все ж, хочеться вірити, що нам це трішки вдалося».
Покази вистави «MAVKA лісова» відбудуться 18 грудня о 18:00, 20 грудня о 12:00 та 22 грудня о 18:00.
Також до кінця року театр обіцяє порадувати своїх шанувальників іще однією прем’єрою – «Новорічно-різдвяного концерту» за участі театрального оркестру, що відбудеться 29 грудня о 18:00.