Згідно з результатами, відповідь "так" на референдумі щодо внесення євроінтеграційного курсу у конституцію дали 50,41% виборців, а відповідь "ні" – 49,59%.
Тепер в основному законі Молдови з’являться норми про її європейську інтеграцію.
Водночас привертає увагу те, цей позитивний результат в кінцевому підсумку забезпечила діаспора. Натомість мешканці Молдови виступили проти зближення країни з ЄС.
Зокрема, після підрахунку даних з 85% дільниць підтримка відповіді "так" лише трохи перевищила 45%. Результат змістився на користь євроінтеграторів лише після того, як почали надходити дані із закордонних дільниць, де проживає проєвропейськи налаштоване населення.
Навіть у столиці Кишиневі проти європейського майбутнього виступили 44% виборців, тобто майже половина жителів. У найбільш проросійському регіоні Гагаузії негативних відповідей було 95%.
Президентка Молдови Мая Санду вважає, що на виборах та референдумі у Молдові не було чесного політичного процесу. Санду стверджує, що влада має докази масштабної купівлі голосів.
Президентка наголосила, що "безпрецедентний напад на свободу і демократію" тривав кілька місяців, а також, що за цим стоять злочинні угруповання та іноземні сили, які "атакували нашу країну десятками мільйонів євро, брехнею і пропагандою".
Референдум у Молдові проходив разом із першим туром президентських виборів, де Санду перемогла, однак наступний президент буде визначений у другому турі.