Акрилова сантехніка виготовлена з ливарного або екструдованого матеріалу. При литковому способі використовують PMMA – безбарвний пластик, який розплавляється та виливається у герметичні заготовки. Потім його відправляють у піч. В результаті термообробки виходить листовий матеріал завтовшки 4-8 мм.
Щоб купити ванну з акрилу, треба звернутися до спеціалізованого магазину. Таких компаній досить багато.
Плюси акрилової ванни
До переваг акрилових ванн відносять:
-
Міцність. Залежить від якості сировини, кількості шарів армувального матеріалу. Хороша ванна не боїться механічних пошкоджень, не продавлюється під вагою.
-
Здатність довго утримувати тепло. Любителі тривалих водних процедур зможуть знизити витрати води, оскільки не доведеться постійно додавати гарячу.
-
Невелика вага. Акрилові вироби важать у середньому від 15 до 30 кг. Це полегшує транспортування, встановлення (не потрібно використовувати спецтехніку, зміцнювати підлогу).
-
Звукопоглинання. Акрил нейтралізує шум води, що дозволяє розслабитись під час прийняття ванни, порине в атмосферу спокою, тиші. Крім того, ваші процедури не заважатимуть іншим членам сім'ї.
-
Асортимент. Акрил має гарну пластичність, високу стійкість до хімічних складів, пігментів. З нього можна виготовити чаші різних розмірів, конфігурацій, відтінків.
-
Стійкість кольору. Акрилова ванна зберігає колір протягом усього терміну експлуатації. Вона не тьмяніє, не жовтіє. Біле покриття чудово переливається при штучному освітленні.
-
Можливість реставрації. Зважаючи на високу стійкість до механічних пошкоджень на акриловій поверхні, рідко з'являються серйозні дефекти, які зіпсували б зовнішній вигляд. Невеликі сколи можна легко та недорого відреставрувати. Для цього використовують ремонтні комплекти, поліролі для ванни. Все можна зробити на місці, не викликаючи фахівця.
Акрил гладкий, приємний на дотик, гіпоалергенний. Він делікатно контактує навіть із найчутливішою шкірою. З гладкої поверхні легко видаляються забруднення, але важливо правильно підібрати мийний засіб.
Недоліки акрилових поверхонь
Чутливість до складу мийного засобу. Акрил легко доглядати, але робити це потрібно дбайливо. Не підійдуть засоби, у складі яких є абразивні частинки. Найкраще використовувати мильний розчин.
Невисока стійкість до сколів. Щоб акрилова ванна не дряпалася, уникайте використання у ній гострих предметів. Використовуйте полімерні килимки, якщо ви миєте у ванні тварин, іграшки, предмети побуту.
24 вересня 2024р.
Теги: ванна, акрил, переваги, недоліки